MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Manşet, Toplum » Pirinçli Lezzetler Okulu İlk Mezunlarını Verdi!
Pirinçli Lezzetler Okulu İlk Mezunlarını Verdi!


USA Rice Federation tarafından düzenlenen kursta bir ay boyunca temel aşçılık eğitimi alan Pilav Ustaları sertifikalarını aldı!

Ünlü şef, Eyüp Kemal Sevinç’in işletmeciliğini yürüttüğü “Hobimle Mutluyum Lezzet Okulu” Temel Aşçılık Bölümünde “Profesyonel Mutfaklarda Pirinç” konulu mesleki eğitim ilk mezunlarını verdi. Avrupa Birliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Marmara Üniversitesi ve İş Kur tarafından düzenlenen “Aktif İstihdam Projesi” kapsamında 18-24 yaş arası gençlere verilen eğitimler sonucunda aşçılık derslerinde başarılı olan 7 öğrenci, USA Rice Federasyonunun katkıları ile 5 hafta boyunca konularının uzmanı şefler ve eğitmenlerden temel aşçılık eğitimi aldılar.

Lezzet Ustalığı yolundaki mesleki kariyerlerinde önemli bir adım olan bu eğitimde gençler; pirinçli yemek tariflerinin yanı sıra Dünyada ve Türkiye’deki pirinç kullanımı, pirinç çeşitleri, pirinç standartları ve satın alma özelliklerini öğrendiler. Farklı tür pirinçlerin pişme özellikleriyle birlikte Amerikan pirinci çeşitlerinin de anlatıldığı derslerde iyi pilav yapmanın püf noktaları öğretildi. Öğrenciler ayrıca kesme, doğrama ve pişirme tekniklerinden pizza yapımı ve pasta süslemeye kadar farklı konularda temel aşçılık eğitimi aldılar. Ekim ayı boyunca süren eğitim sonunda 31 Ekim günü düzenlenen sertifika töreninde öğrenciler başarılarını kutladılar. Düzenlenen kokteylde, kariyerlerinde önemli bir eğitime sahip olmanın mutluluğunu yaşayan gençlerin pişirdikleri pastalar büyük beğeniyle karşılandı.

Kokteylde USA Rice Federation adına konuşma yapan Jack Jacob, gençlerin mesleki başarılarında küçük de olsa bir parça katkıda bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. USA Rice Federation’un kursun öğrenciler için en verimli olabilecek şekilde yürütülmesinde katkıları bulunan Executive Chef Eyüp Kemal Sevinç, Executive Chef Sebahattin Uzun ve Aktif İstihdam Projesi Sorumlusu Mimar Esen Avben’e teşekkür plaketi vermesiyle devam eden kokteyl, genç aşçıların mezuniyet sertifikalarını almalarıyla son buldu

📆 30 Ekim 2009 Cuma 14:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR