MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Uçak Yakıt Depoları Tehlike Seçiyor!
Uçak Yakıt Depoları Tehlike Seçiyor!


İstanbul İl Genel Meclisi’nin 2010 yılı Kasım ayı toplantıları devam ediyor. CHP İstanbul İl Genel Meclis Üyesi Gökhan Gümüşdağ bizzat yerinde inceleyerek ve fotoğraflayarak İstanbul İl Genel Meclisi’ne sunduğu yazılı önergede çok önemli ve oldukça tehlike arz eden bir noktaya dikkat çekti. Hava alanı güzergâhında yerüstüne yapılan uçak yakıt depolarının çok büyük tehlike yaratacağına ve gerekli önlemlerin alınması için yetkilileri göreve davet eden CHP’li Gümüşdağ’ın, “THY’nin Ataköy toplu konutlarına 200-300 metre mesafe de inşa etmekte olduğu yakıt tanklarını yaratacağı tehlikenin araştırılması hakkında” konulu yazılı önergesi şöyle;

“THY’nin çalışmaları devam etmekte olduğu ilave pist ve genişletme çalışmaları çerçevesinde uçak yakıt depolarının yerlerinin değiştirilmesi konusu da olacak ki Ataköy toplu konutlar kısmına bitişik devasa yakıt depoları yapılmaktadır”

“Yakıt depoları binlerce aracın geçtiği yola 2 metre yakın, Allah korusun bir araç yoldan çıkıp depoya çarparsa!”

“Resimlerden de anlaşılacağı üzere bu devasa yakıt depoları Ataköy toplu konutlarına sadece 200-300 metre mesafede yapılmaktadır. Şayet beklenmedik bir yangın veya benzeri bir olayın zuhur etmesi sonucu toplu konutlarda bir facia yaşanabileceği kanaatindeyiz. Ayrıca yapılmakta olan bu yakıt depoları yola o kadar yakındır ki ana yol üzerinden geçen tüm araçlarda bu yakıt depolarını rahatlıkla görebilmektedir. Yol ve depolar arasında ki mesafe sadece 2 metredir. Dolayısı ile yoldan çıkabilecek bir araç direk olarak bu depolara çarpabilir, üstelik kötü niyetli teröristler içinde bu depolar birer cazibe merkezidir”

“Yakıt depoları yer üstünde değil, yer altında olmalıdır”

“Bu tür depoların aslında yerin altına yapılmalıdır. Yer üstüne yapılmakları mantığını ne olduğunun da araştırılması gereklidir. Bu depolar yer altına yapılmış olsa idi herhangi bir felakette çevreye yapacağı tahrifat daha az olurdu. Yukarıda ki çekincelerimizin açıklığa kavuşturulması şayet söz konusu çekinceler bahis konusu ise yol yakınken bu depo çalışmalarını durdurulması uygun olacaktır. Konun değerlendirilmesi ve uygun bulunması durumunda gereğinin yapılmasını meclisimizden arz ederiz”

📆 04 Kasım 2010 Perşembe 11:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR