MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Manşet, Toplum » Marmara Eğitim Kurumlarında Cambridge Üniversitesi Sertifika Töreni
Marmara Eğitim Kurumlarında Cambridge Üniversitesi Sertifika Töreni


Marmara Eğitim Kurumları Özel Marmara İlköğretim Okulundan 2009/2010 öğretim yılında Cambridge Üniversitesi CESOL sınavlarına katılarak başarılı olan 210 öğrenciye sertifikaları 15 ekim 2010 Cuma günü yapılan bir törenle verildi.

Törene katılan British Council Sınavlar Koordinatörü Merve Kalyoncu, sınavların önemini belirten bir konuşma yaptı. Konuşmasında Merve Kalyoncu‘’uluslar arası geçerliliği ve güvenirliği olan Cambridge üniversitesi İngilizce Dil Yeterlilik sınavlarında öğrencilerin 4 dil becerisinin-dinleme ve anlama, okuma ve anlama konuşma, yazma ölçüldüğünü belirtti ve ancak kendine güvenen, iddialı okulların öğrencilerini bu sınavlara yönlendirdiğini ‘’belirtti.

Merve Kalyoncu,Özel Marmara İlköğretim Okulunun sınavlardaki ortalamalarını açıklayarak başarısını vurguladı. Geçtiğimiz öğretim yılında sınava katılan 210 öğrenci Özel Marmara İlköğretim Okulu İstanbul ve Türkiye ortalamalarının üzerinde bir sonuç almıştır.

Sertifika töreninden önce öğrenciler geçen yıl Marmara Eğitim Kurumları’nda  yapılan İNGED-Marmara Okulları İngilizce Tiyatro Festivalinde çeşitli dallarda ödül kazandıkları “Perry Family Travelling Show” adlı oyunu bir kez daha sergiledi.

📆 25 Ekim 2010 Pazartesi 15:56   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR