MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Caddebostan, Flaş, Mekanlar, Toplum » Sertifikalı Organik Kişisel Bakımın en doğru ve en son adresi ‘Saru’

Sertifikalı Organik Kişisel Bakımın en doğru ve en son adresi ‘Saru’Ülkemiz insanını “Sertifikalı Organik Kişisel Bakım Ürünleri” ile buluşturan Saru, önce Şişli’deki Cevahir Alışveriş Merkezi’nde vitrine çıkmış, ardından İnternet sitesinde başlattığı e-ticaretle Türkiye’nin dört bir yanındaki “İyi Yeryüzü Vatandaşları”nı benzersiz ürünleriyle tanıştırmıştı.

İşte “Organik Ürün Sertifikası”na sahip 4 dünya markasının ürünlerini Türk insanıyla “henüz ana rahmindeyken” buluşturan Saru, şimdi de Caddebostan’da açtığı yeni mağazasıyla, İstanbul’un Anadolu Yakası sakinlerine de yakından hizmet vermeye başladı.

Saru’nun Bağdat Caddesi Beyaz Akasya Sokak Desen Apartmanı No: 2/1 Caddebostan adresinde açılan 180 metrekarelik mağazasının bahçesindeki ahşap çan kulesi, vitrinindeki yenilenebilir enerjiyi simgeleyen ağaç pervanesi ve dekorasyonunda kullanılan objeleri hemen dikkati çekiyor.

ÖZGÜN DEKORASYON

Cadde’den ve Caddebostan Kültür Merkezi’nin girişinden görünen bu aksesuarlar, insana ve çevreye verilen değeri anlatmak amacıyla %100 el yapımı ve geri dönüşümlü olarak, organik tasarım ilkeleriyle hayata geçiriliyor. Kendine özgü dokusuyla ilhamını doğadan alan ve doğayı onurlandıran bir mekân olması hayaliyle hayata geçirilen Saru mağazalarına giren herkes doğaya olan saygının bu yansımalarını ilk anda görebiliyor.

Örneğin, Bali’nin Lombok adasından getirilen devrik ağaçlar işlenerek kolonlar ve mesnetler yapılıyor.

Jawa Adası’nın beyaz taşları (limestone), usta sanatçılar tarafından bir heykel gibi şekillendiriliyor.

Tropik yağmur ormanlarında kabile şefinin iletişim aracı “Kulkul”, Saru mağazalarının en dikkat çekici tasarım ögesi olarak öne çıkıyor… Bu çan, orman içinde yoğun ağaç dokusuna rağmen sesi her yöne eşit dağılan bir ağaçtan yapılıyor. Kulkul asırlardır, kabile fertlerini değişik amaçlarla toplamak için kullanılıyor. Kutlama, evlilik, yangın, savaş vb. gibi mesajlar Kulkul’un çalış şekline göre kabileye iletiliyor ve bireyler meydana hazırlıklı geliyorlar.

Saru’nun dekorasyonunda kullanılan mobilyalar ise hindistan cevizi kabuklarının farklı ebatlarda kesilerek ve yine geri dönüşümle elde edilen kontraplaklara kaplanması yöntemiyle hazırlanıyor.

BENZERSİZ ÜRÜNLER, GÜÇLÜ MARKALAR

Adını, sarı rengin atalarımızca ilk telaffuz edildiği halinden alan Saru’nun ürün yelpazesinde dünyaca ünlü La Clarée, Ciel D’Azur, Erbaviva, Surya Brasil markalarının anne-bebek, hamile, kadın ve erkek kategorilerinde cilt, saç ve vücut bakım ürünleri bulunuyor.

Bu benzersiz bakım ürünleri CosmeBio, Ecocert, Certifie Agriculture Biologique, USDA Organic gibi saygın ve güvenilir kuruluşların sertifikalarını taşıyor.

“Tabiat Ana’ya zararlıysa insanoğluna da zararlıdır” mottosuyla yola çıkarak yaratılan Saru’dan alışveriş yapan herkese bir “Organik Yaşam Pasaportu” armağan ediliyor ve satın alınan her ürün bu pasaporta işleniyor.

2015 yılında Türkiye genelinde 55 mağazaya ulaşmayı planlayan Saru, önümüzdeki 3 yıl içerisinde de ülkemizde organik tarım hammaddesi üretimine geçmeyi hedefliyor.

Ve sağlığına önem veren bilinçli tüketiciler için, Saru bir yaşam biçimi haline geliyor…

Galeri
📆 24 Eylül 2010 Cuma 17:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR