MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Spor, Toplum » Ercümen & Redl Turkuazoo’da dalış gösterisi yapacak..!

Ercümen & Redl Turkuazoo’da dalış gösterisi yapacak..!4 dalda milli takımda yer alan dünyanın ilk ve tek sporcusu, Türkiye Serbest Dalış Şampiyonu Şahika Ercümen ve Avusturyalı sporcu ve Dünya Guiness Rekortmeni Christian Redl,  Guiness Rekoru kırabilmek için buzun altında yapacakları dalış öncesi, 25 Eylül 2010 Cumartesi saat 14:00’da  Türkiye’nin ilk ve tekl modern dev akvaryumu Turkuazoo’da unutulmaz bir dalış gösterisi yapacaklar.

Şahika Ercümen, Serbest Dalış Branşında Türkiye’ye gelecek ilk Guiness Rekorunu kırmak üzere Avusturyalı Dünya Guiness rekortmeni Christian Redl ile 2011 kış döneminde -15o C hava sıcaklığında ve  buzun altında 2o C  dondurucu soğuklukta suda dalış yapacaklar. Rekor denemesi öncesi iki sporcu dev akvaryum Turkuazoo’da 25 Eylül 2010 Cumartesi günü saat 14:00’da dalış gösterisi gerçekleştirecekler.

Fiziksel zorluğunun yanı sıra dalışa başlandıktan sonra tek bir çıkış yolu olacak bu rekor denemesinde acil durumlar için tüm güvenlik önlemleri alınmış olsa da mental zorluk seviyesi çok yüksek.

Dünya Guiness rekortmeni Redl ve Türkiye Serbest Dalış Şampiyonu Ercümen’in sualtının iki farklı branşında yapacakları bu rekorların Alman ve Avusturya basınından yogun ilgi görmesi beklenmekte.

Şahika Ercümen kimdir?

Yaş: 25

Mesleği: Diyetisyen /

—  Serbest Dalış Antrenörü

—  2001 yılından itibaren sualtı sporları milli takımında

—  1998 yılından itibaren sualtı ve yüzmede Çanakkale ve Türkiye Şampiyonalarında kazanılmış 100’ün üzerinde madalya, Türkiye Şampiyonlukları ve Rekorları bulunmakta.

—  Sualtı sporlarında en fazla milli olan bayan sporcu. Dünyada 4 ayrı sualtı branşında milli takımda yer alan tek sporcu.

—  İlk kez katıldığı Dünya Serbest Dalış Şampiyonası’nda Türkiye Rekoru kırdı .

—  7 Ağustos 2010’ da tek bir nefesle 65 metreye daldı ve Türkiye Rekoru kırdı.

—  Yaptığı bu dalış 3G üzerinden ilk kez sualtından canlı yayında verildi.

—  2010 Fear Factor Extreme 2 isimli 10 hafta süren televizyon Programı Şampiyonu

—  2001 yılından itibaren sualtı sporları ile ilgili yerel, ulusal ve uluslar arası basında yer alıyor.

—  TRT 1, TRT 3, TRT Turizm Belgesel ve TRT HD kanallarında yayında olan , Türkiye’ nin ve dünyanın çeşitli sualtı flora, fauna ile kültürel varlıklarının tanıtıldığı Mavi Tutku Programında aktif olarak görev üstlenmektedir. Program şuanda Ortadoğu, İtalya ve İspanya’ daki TV kanalları tarafından satın alınmıştır.

—  Çeşitli fuarlarda, spor merkezlerinde, kurumsal şirketlerde seminer, konuşma ve etkinlikler düzenlemektedir.

—  Şahika Ercümen uzun süredir hazırlandığı Dünya Serbest Dalış Rekoru Sabit Agirlik branşında Ağustos ayında 65 metreye dalarak Turkiye Rekoru kirmis olup bu bransta dünya rekoruna en çok yaklaşan sporcu oldu, guiness rekorunun ardından en derine dalan bayan olmak için çalısmalarına devam edecek.

www.sahikaercumen.com

Christian Redl  – Avusturya :

Yaş : 34

Mesleği : Serbest Dalış Antrenörü

Serbest Dalış Branşında birçok Guiness Rekoru bulunmakta.

📆 24 Eylül 2010 Cuma 17:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR