Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Emeklilere müjdeyi şimdi verdi! Ek ZAM müjdesi

Yayınlanma:
ABONE OL

Son dakika Belediye adaylarını tanıtma toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan müjdeli haber geldi. Erdoğan emekliye nefes aldıracak açıklamayı yaptı.

Milyonlarca emekliye ek zam müjdesi!

2024 Ocak ayı zamları belli olmuştu. Emekli ve memur kesimi enflasyon zamlarından memnun olmadığını sürekli olarak aktardı. Memur ve memur emeklileri 49,25 zam alırken, esnaf ve işçi emeklileri 37,57 zam alacağı kesinleşmişti. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez emeklilere müjdeyi verdi. Ek zam geliyor.

Memur ve işçi emeklileri için aradaki zam farkı 12 puana denk gelmiş, ek zam kaçınılmaz olmuştu. Erdoğan ek zam vereceği kulislerle konuşuluyordu. Ancak Erdoğan’dan nihayet emeklilere mutlu eden bir açıklama geldi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çalışmalara başladı!

Kimseyi enflasyona ezdirmeyiz diyen Recep Tayyip Erdoğan, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı hazırlıklara başladı. Kimse merak etmesin. İşçi ve esnaf emeklisini de ezdirmeyiz biz” açıklaması yaptı.

2 Bakanlık çalışacak!

Erdoğan Emeklilerin geçinme imkanlarını zorlamayacak şekilde artışlar yapılacağını dile getirirken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı çalışmalarının sonuna geldiğini ifade etti.

7500 TL alan emekliye de düzenleme!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aylık maaşı 7.500 TL olan emekliler için de düzenleme yapılacağını ifade etti. 7.500 TL maaş alan emekli için yasa gerektiğini ifade eden Erdoğan, “Meclis 16 Ocak tarihine kadar tatilde. Düzenleme yasalaşır ve maaş farkı ödemesi yaparız” açıklaması yaptı.

Şu an için yüzde 37,57 ve en düşük emekli maaşlarına zam ilk defa Erdoğan’ın ağzından duyuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memur ve memur emeklileri için bir yaptırım ağzından çıkmadı.

İlgili Haberler

Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL'ye satılacak...
Ekonomi
08 Mart 2024
Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL’ye satılacak…

Mart ayında fiyatlar yükseldi. Şubat ayındaki kampanyalar mumla aranmaya başlandı. Ancak Renault’dan sevindiren haber geldi. Herkes fiyatları yükseltirken Renault yeni elektrikli Clio modelinde fiyatları düşürdü Şubat ayında başlayan otomobil çılgınlığının Mart ayında da devam etmesi bekleniyordu. Ancak markalar yeni aya yeni zamlarla birlikte girdi. Haliyle otomobil almak yine hayal oldu. Böyle düşünenler için en çok […]

En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın
Ekonomi
08 Mart 2024
En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın

Şubat ayında otomobil satışları yüzde 40 oranında arttı. Geçtiğimiz ay otomotiv şirketlerinin başlattığı kampanyaları kaçıranlar gözünü Mart ayına dikti. Hem kampanyalar hem de Mart ayındaki en ucuz otomobil modelleri belli oldu. İşte KİA’dan Hyundai’e, Volkswagen’den Togg’a kadar en ucuz otomobil listesi haberimizde… Devletin otomobil piyasasına yaptığı sıkılaştırma politikalarından sonra satışlar patladı. Firmalar fiyatları düşürdü. Bahçeşehir […]

Ekonomi
28 Şubat 2024
SGK girişi olanlar dikkat! Emekli maaşları değişti!

Emekli maaşları değişti! Emekli maaş hesaplarında son dakika değişiklik. Ne kadar emekli maaşı alırım? E-devlet üzerinden emekli maaşları son dakika değişikliğe gidildi. Emekli maaşları ne kadar oldu? En düşük emekli maaşı hesapları nasıl değişti. Ne kadar emekli maaşı alırım, ne kadar emekli maaşı alıyorum sorusu artık e-devlet üzerinden yapılıyor. Sigorta girişi olanların bu sistem üzerinden […]

Ekonomi
18 Şubat 2024
Ziraat Hesabınıza 7600 TL Yatmış Olabilir! SMS Atarak Kontrol Edin!

Ziraat Bankası hesabınıza her ay ödenen devlet yardım parası yattı mı kontrol edebilirsiniz. Eğer bu destek parasını almıyorsanız başvuru nasıl yapılır yazımızda yer veriyoruz. Devlet destekleri hız kesmeden devam ediyor. Ziraat Bankası aracılığıyla yapılan ödemeye ilişkin nasıl başvuru yapabileceğiniz ve ödeme hesabınıza yatmış mı sorgulayabileceğinize dair bilgi vereceğiz. Evde bakım maaşı, yaşlı, engelli veya bakıma […]