Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Asgari Ücreti 1 ay önceden bilen Fatih Portakal en düşük emekli maaşını da açıkladı!

Yayınlanma:
ABONE OL

Asgari Ücreti önden bilen Fatih Portakal son dakika emekli maaşlarıyla ilgili açıklama yaptı. Fatih Portakal, en düşük emekli maaşını da açıklıyorum diyerek Emekli maaşına gelecek zammı açıkladı!

Son dakika Fatih Portakal açıkladı!

Asgari Ücreti 1 ay önceden bilen Fatih portakal, bu sefer emekli maaşlarıyla ilgili açıklama yaptı. Fatih Portakal en düşük emekli maaşını ve emekliye gelecek zammı açıkladı!

2024 zamlarını belli oluyor!

Milyonlarca vatandaş emekliye ve memura geleek zammı bekliyor. Asgari Ücret 17 bin TL olacağını 1 ay önce duyuran Fatih Portakal, 3 Ocak’ta enflasyon oranların belli olmasıyla memur ve emekli maaşları netleşecek. Ancak Portakal yine herkezden önce hareket etti ve Memur emekli ve en düşük emekli maaşını açıkladı.

Fatih Portakal’dan emekli zammı açıklaması!

1 ay önceden Asgari Ücreti bildiğini açıklayan Portakal, “Asgari ücreti 1 ay önceden bildirmiştim. İsabetli bir öngörüde bulunmuşum. Ve bir emekli olarak dün gece, “Bize ne zam yapılır?” diye düşündüm. Alo malo filan derken, bir şeylere ulaştım. Emekliye zam ne olacak? Tek oran mı, kademeli oran mı? En düşük rakam ne olabilir? Kusura bakmayın iktidar, emekliler sizden önce szctelevizyonu na haberde benden duyacak. İşinizi yine bozacağım.” ifadelerini kullandı.

En düşük emekli maaşını açıkladı!

Asgari Ücrete gelen %49 zamla 17002 TL olduğunu ifade eden Portaka, “Yüzde 52-53 arasında oran veriyorum. En düşük emekli maaşı 11200 TL veya 11.400 TL olarak değişecek. Yüksek olanlara zam yok” açıklaması yaptı.

En düşük emekli maaş zammı %38 olacak!

Yüksek maaş alan emekliye %52 olmayacağını ifade eden Portakal “Ben mesela maaşımı söyleyim, yüksek alıyorum; 24 bin lira… Bana yüzde 52-53 yapılmayabilir. Ama yüzde 38’in altında olmayacak. Düşük olanı yukarı çekecekler ama yüksek alanlara kademeli olabilir.” açıklaması yaptı.

20 bin ve üzeri Emekli maaşı alanların maaşı yüzde 38 zam geleceğini duyurdu.

 

İlgili Haberler

Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL'ye satılacak...
Ekonomi
08 Mart 2024
Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL’ye satılacak…

Mart ayında fiyatlar yükseldi. Şubat ayındaki kampanyalar mumla aranmaya başlandı. Ancak Renault’dan sevindiren haber geldi. Herkes fiyatları yükseltirken Renault yeni elektrikli Clio modelinde fiyatları düşürdü Şubat ayında başlayan otomobil çılgınlığının Mart ayında da devam etmesi bekleniyordu. Ancak markalar yeni aya yeni zamlarla birlikte girdi. Haliyle otomobil almak yine hayal oldu. Böyle düşünenler için en çok […]

En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın
Ekonomi
08 Mart 2024
En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın

Şubat ayında otomobil satışları yüzde 40 oranında arttı. Geçtiğimiz ay otomotiv şirketlerinin başlattığı kampanyaları kaçıranlar gözünü Mart ayına dikti. Hem kampanyalar hem de Mart ayındaki en ucuz otomobil modelleri belli oldu. İşte KİA’dan Hyundai’e, Volkswagen’den Togg’a kadar en ucuz otomobil listesi haberimizde… Devletin otomobil piyasasına yaptığı sıkılaştırma politikalarından sonra satışlar patladı. Firmalar fiyatları düşürdü. Bahçeşehir […]

Ekonomi
28 Şubat 2024
SGK girişi olanlar dikkat! Emekli maaşları değişti!

Emekli maaşları değişti! Emekli maaş hesaplarında son dakika değişiklik. Ne kadar emekli maaşı alırım? E-devlet üzerinden emekli maaşları son dakika değişikliğe gidildi. Emekli maaşları ne kadar oldu? En düşük emekli maaşı hesapları nasıl değişti. Ne kadar emekli maaşı alırım, ne kadar emekli maaşı alıyorum sorusu artık e-devlet üzerinden yapılıyor. Sigorta girişi olanların bu sistem üzerinden […]

Ekonomi
18 Şubat 2024
Ziraat Hesabınıza 7600 TL Yatmış Olabilir! SMS Atarak Kontrol Edin!

Ziraat Bankası hesabınıza her ay ödenen devlet yardım parası yattı mı kontrol edebilirsiniz. Eğer bu destek parasını almıyorsanız başvuru nasıl yapılır yazımızda yer veriyoruz. Devlet destekleri hız kesmeden devam ediyor. Ziraat Bankası aracılığıyla yapılan ödemeye ilişkin nasıl başvuru yapabileceğiniz ve ödeme hesabınıza yatmış mı sorgulayabileceğinize dair bilgi vereceğiz. Evde bakım maaşı, yaşlı, engelli veya bakıma […]