MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Sahrayıcedit, Toplum » Ataşehir Belediyesi Halkın Sorunlarını Dinliyor
Ataşehir Belediyesi Halkın Sorunlarını Dinliyor


Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Yenisahra ve Barbaros Mahallelerinde sorun dinledi

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, bölgenin en önemli sorununun imar olduğunu birkez daha vurguladı ve “imar planları hazırlıyoruz. Her mahalleye bürolar açacağız. Hazırladığımız imar planlarını halk görebilecek. Bizde her şey şeffaf olacak” dedi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, yıllar sonra ilk kez asfaltlanan Fatih Caddesi’nde incelemelerde bulundu, esnafın ve vatandaşın sorunlarını dinledi. Yenisahra Mahallesi’nin en büyük sorununun imar olduğunu söyleyen Başkan İlgezdi, ”İmar planları hazırlıyoruz. Her mahalleye bürolar açacağız. Hazırladığımız imar planlarını halk görebilecek. Bizde her şey şeffaf olacak.

Halk mahallesinin neresine, ne yapıldığını bilecek. Bu bürolara gelip öğrenecek. İmar planları tamamlandıktan sonra gidip hep birlikte gerekirse Biyükşehir Belediyesi’nin kapısında yatacağız ve mahallenin imar sorunu çözeceğiz” dedi. Başkan İlgezdi Yenisahra Mahallesi’nde özel okul yapılması için ayrılan bir arsa olduğunu, buranın planlarına itiraz ettiklerini de sözlerine ekleyerek, söz konusu arsaya devlet lisesi yapılması için çalıştıklarını açıkladı. Ataşehir’in Türkiye’nin bir mozaiği olduğunu belirten Başkan İlgezdi, ”Üniversite ile işbirliği yaparak mahallelerde meslek ve kariyer edinme merkezleri açacağız. Kadınlarımız, genç kızlarımız buralara gelerek meslek sahibi olacaklar ve onları işlere yerleştireceğiz. Artık meslek sahibi olmayana iş bulmak çok zor” dedi.

”İnönü Caddesi’nin örnek bir cadde olmasını istiyoruz”

Fatih Caddesi’nin uzun yıllardan sonra ilk kez Ataşehir Belediyesi tarafından asfaltlandığına dikkat çeken Yenisahra Mahalle Muhtarı Şeref Uzun, Başkan İlgezdi’den, İnönü Caddesi’nin yeniden düzenlenmesi ve mahalleye örnek bir cadde olarak kazandırılmasını istedi.

”Barbaros’a yakışır bir muhtarlık binası yapılacak”

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin ikinci durağı ise bölgenin hızla gelişen mahallesi Barbaros oldu. Barbaros Mahallesi muhtarlığını ziyaret eden Başkan İlgezdi’ye muhtar Ercan Ersin ,Ataşehir Belediyesi hizmete başladığından beri çöplerinin ilk kez düzenli alındığını, boş arazilerin dahi temizlendiğini, park ve bahçelerin yeniden düzenlendiği, halkın yapılan hizmetlerden çok memnun olduğunu söyledi.

Mahallede İSKİ, İGDAŞ gibi kurumların tahsilat veznesi olmadığını kaydeden Ersin, bu konuda Ataşehir Belediyesi’nden yardım talep etti. Barbaros Mahalle Muhtarı Ercan Ersin, ”Muhtarlık binamızın üstüne bir kat daha yapılabilir. Burada da tahsilat vezneleri hizmet verir” önerisinde bulundu. Bunun üzerine Başkan İlgezdi, ”Bu bina Barbaros Mahallesi’ne yakışmıyor. Yıkıp hem daha iyi hizmet vereceğiniz, hem de tüm kurumların veznelerinin, hizmet birimlerinin olduğu bir bina yapalım” dedi.

Barbaros Mahallesi’nde de vatandaş ve esnafı dinleyen Başkan İlgezdi, halkın sorunları ile tek tek ilgilendi. Başkan İlgezdi’ye Barbaros Mahallesi’nde de ilk sorulan bölgenin imar durumu oldu. Ardından ise işsizlikle ilgili talepler geldi. Başkan İlgezdi işyeri ruhsatı verilirken dahi bir kişinin işe alınmasını şart koştuklarını açıkladı. Başkan İlgezdi, meslek ve kariyer edindirme merkezlerine ilişkin projelerini anlattı.

📆 08 Ekim 2009 Perşembe 10:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR