Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekli maaşında Cumhurbaşkanı intibak jesti! 2024 Ocak memur ve emekli maaşı kuruşu kuruşuna hesaplandı

Yayınlanma:
ABONE OL

Milyonlarca emekl ive memurun merakla beklediği 2024 zammı belli oldu. Ocak 2024 Emekli maaşı ne kadar artacak, Cumhurbaşkanlığı jestiyle birlikte netleşiyor.

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği yeni zamlı maaşlar belli oluyor. Son üçlü formül ile emekli maaşları ne kadar olacak belli oldu.

Türkiye’nin gözü maaşlara gelecek zamlarda. Asgari Ücret 2. görüşmesi yapılması ardından maaş 3. toplantıda belli olacak. Memur ve emeklinin zam oranı ise belli oluyor. Cumhurbaşkanı yardımcısı Cevdet Yılmaz memur ve memur emeklisine yüzde 50 zam açıklaması sonrası ilk defa kuruşu kuruşuna zam hesaplandı.

Emeklilere ocak zammı ne kadar?

Cevdet Yılmaz’ın yaptığı yüzde 50 civarında memur ve memur emeklisi zammı sözleri sonrası emeklilerin alacağı zam hesaplandı.

MEMUR EMEKLİSİ ZAMLARI 2024!

En düşük emekli maaşı netleşiyor!

2023 yılında 2 kez zamlanan en düşük emekli maaşı, 2024 yılında zamlanıyor. 7500 TL olan en düşük emekli maaşı Hazine desteğiyle 6000 TL’den 7500’e tamamlanıyor. 2024 yılında ise en düşük emekli maaşı 10 bin TL ile 11500 TL arasında olacağı kesinleşti. Emeklilerin gözü ise intibak zammında. Cumhurbaşkanı emekliler için son sözü söylerek 2000 sonrası emekli maaşı için intibak müjdesi vermesi bekleniyor.

Memur maaşları ne kadar olacak?

Asgari Ücret ne olacak?

2. görüşme tamamlanan Asgari Ücret, 3. görüşmede netleşecek. Asgari Ücret ise 15 bin TL ile 17 bin TL arasında zamma kesin gözüyle bakılıyor.

İlgili Haberler

Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL'ye satılacak...
Ekonomi
08 Mart 2024
Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL’ye satılacak…

Mart ayında fiyatlar yükseldi. Şubat ayındaki kampanyalar mumla aranmaya başlandı. Ancak Renault’dan sevindiren haber geldi. Herkes fiyatları yükseltirken Renault yeni elektrikli Clio modelinde fiyatları düşürdü Şubat ayında başlayan otomobil çılgınlığının Mart ayında da devam etmesi bekleniyordu. Ancak markalar yeni aya yeni zamlarla birlikte girdi. Haliyle otomobil almak yine hayal oldu. Böyle düşünenler için en çok […]

En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın
Ekonomi
08 Mart 2024
En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın

Şubat ayında otomobil satışları yüzde 40 oranında arttı. Geçtiğimiz ay otomotiv şirketlerinin başlattığı kampanyaları kaçıranlar gözünü Mart ayına dikti. Hem kampanyalar hem de Mart ayındaki en ucuz otomobil modelleri belli oldu. İşte KİA’dan Hyundai’e, Volkswagen’den Togg’a kadar en ucuz otomobil listesi haberimizde… Devletin otomobil piyasasına yaptığı sıkılaştırma politikalarından sonra satışlar patladı. Firmalar fiyatları düşürdü. Bahçeşehir […]

Ekonomi
28 Şubat 2024
SGK girişi olanlar dikkat! Emekli maaşları değişti!

Emekli maaşları değişti! Emekli maaş hesaplarında son dakika değişiklik. Ne kadar emekli maaşı alırım? E-devlet üzerinden emekli maaşları son dakika değişikliğe gidildi. Emekli maaşları ne kadar oldu? En düşük emekli maaşı hesapları nasıl değişti. Ne kadar emekli maaşı alırım, ne kadar emekli maaşı alıyorum sorusu artık e-devlet üzerinden yapılıyor. Sigorta girişi olanların bu sistem üzerinden […]

Ekonomi
18 Şubat 2024
Ziraat Hesabınıza 7600 TL Yatmış Olabilir! SMS Atarak Kontrol Edin!

Ziraat Bankası hesabınıza her ay ödenen devlet yardım parası yattı mı kontrol edebilirsiniz. Eğer bu destek parasını almıyorsanız başvuru nasıl yapılır yazımızda yer veriyoruz. Devlet destekleri hız kesmeden devam ediyor. Ziraat Bankası aracılığıyla yapılan ödemeye ilişkin nasıl başvuru yapabileceğiniz ve ödeme hesabınıza yatmış mı sorgulayabileceğinize dair bilgi vereceğiz. Evde bakım maaşı, yaşlı, engelli veya bakıma […]