Deneme Bonusu

Slot Siteleri: Hayalleri Gerçekleştiriyor

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Erdoğan onayı verdi! Emekli maaşlarında ilk defa yeni zam uygulanacak

Yayınlanma:
ABONE OL

Ocak ayına az bir süre kala Emekli maaşlarına ne kadar zam gelecek merak ediliyordu. Emekli maaşları için rekor zam formülü Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulmuştu. Yeni zam formulü için Erdoğan’ın onay verdiği öğrenildi.

Emekli maaşları rekor zamlanacak!

Emekli maaşlarına resmi zam için 15 gün süre kalırken, maaşlara ne kadar zam geleceği belli oluyor. TÜİK 5 aylık enflasyon rakamlarına göre emekli maaşlarına aşağı yukarı ne kadar zam geleceği belli olmuştu. Emekli maaşlara resmi zam için Aralık ayı enflasyon oranları bekleniyordu. Ancak maaşlara gelecek zam yetmeyeceği için ilk defa yeni bir zam uygulanacağı vurgulanmıştı. Karar için Erdoğan beklenirken, Cumhurbaşkanının onay verdiği öğrenildi.

6 AYLIK ENFLASYON VERİLİYLE HESAPLANACAKTI!

Emekli vatandaşlar kadar, memurlar ve asgari ücretli vatandaşlarda maaşlara ne kadar zam geleceğini merak ediyor. 6 aylık enflasyon sonrası resmi olarak maaşlara gelecek zam belli olacaktı. Ancak vatandaşlara iyi bir zam oranı için enflasyon yeterli olmayacağını dile getiriyordu.

Şuan için 5 aylık enflasyona göre %35,24 gelecek zam vatandaşları mutlu etmiyordu. KEsin zam oranı olarak 3 ocak tarihinde enflasyon rakamıyla resmi zam %38 %39 arasında yapılacağı biliniyordu!

İlk defa REFAH PAYI GELEBİLİR!

Resmi rakamlara göre maaşlara gelecek zam 3 Ocak 2024 tarihinde belli olacak. Ancak rakamlar maksimum %37 %38 civarına çıkacak. 6 aylık enflasyın yüzde 3 oynatabilecek. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan yetkisyle maaşlara yüzde 10 refah payı konuşuluyordu. Refah payını ortaya atan hükümet onay için Erdoğan’ı bekliyordu.

KADEMELİ ZAM GELİYOR!

Refah payı zammının nasıl ödeneceği ilk defa belli oldu. Daha önce de gündeme gelen kademeli zam 2024 yılında ilk defa uygulanabilir. Emekliler çok daha yüksek maaş alacağı kademeli zam artık Cumhurbaşkanının iki dudağı arasında. Özellikle kademeli zam, düşük emekli maaşı alan vatandaşalra yüksek zam, yüksek maaş alanlara biraz zam yapılarak maaşlara yansıtılacak.

Konuyla ilgili ilk olarak Çalışma Bakanlığı net bir açıklama yapması bekleniyor. Ardından Erdoğan’ın kademeli zammı açıklaması bekleniyor.

İlgili Haberler

Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL'ye satılacak...
Ekonomi
08 Mart 2024
Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL’ye satılacak…

Mart ayında fiyatlar yükseldi. Şubat ayındaki kampanyalar mumla aranmaya başlandı. Ancak Renault’dan sevindiren haber geldi. Herkes fiyatları yükseltirken Renault yeni elektrikli Clio modelinde fiyatları düşürdü Şubat ayında başlayan otomobil çılgınlığının Mart ayında da devam etmesi bekleniyordu. Ancak markalar yeni aya yeni zamlarla birlikte girdi. Haliyle otomobil almak yine hayal oldu. Böyle düşünenler için en çok […]

En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın
Ekonomi
08 Mart 2024
En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın

Şubat ayında otomobil satışları yüzde 40 oranında arttı. Geçtiğimiz ay otomotiv şirketlerinin başlattığı kampanyaları kaçıranlar gözünü Mart ayına dikti. Hem kampanyalar hem de Mart ayındaki en ucuz otomobil modelleri belli oldu. İşte KİA’dan Hyundai’e, Volkswagen’den Togg’a kadar en ucuz otomobil listesi haberimizde… Devletin otomobil piyasasına yaptığı sıkılaştırma politikalarından sonra satışlar patladı. Firmalar fiyatları düşürdü. Bahçeşehir […]

Ekonomi
28 Şubat 2024
SGK girişi olanlar dikkat! Emekli maaşları değişti!

Emekli maaşları değişti! Emekli maaş hesaplarında son dakika değişiklik. Ne kadar emekli maaşı alırım? E-devlet üzerinden emekli maaşları son dakika değişikliğe gidildi. Emekli maaşları ne kadar oldu? En düşük emekli maaşı hesapları nasıl değişti. Ne kadar emekli maaşı alırım, ne kadar emekli maaşı alıyorum sorusu artık e-devlet üzerinden yapılıyor. Sigorta girişi olanların bu sistem üzerinden […]

Ekonomi
18 Şubat 2024
Ziraat Hesabınıza 7600 TL Yatmış Olabilir! SMS Atarak Kontrol Edin!

Ziraat Bankası hesabınıza her ay ödenen devlet yardım parası yattı mı kontrol edebilirsiniz. Eğer bu destek parasını almıyorsanız başvuru nasıl yapılır yazımızda yer veriyoruz. Devlet destekleri hız kesmeden devam ediyor. Ziraat Bankası aracılığıyla yapılan ödemeye ilişkin nasıl başvuru yapabileceğiniz ve ödeme hesabınıza yatmış mı sorgulayabileceğinize dair bilgi vereceğiz. Evde bakım maaşı, yaşlı, engelli veya bakıma […]