MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Flaş, Toplum » İstanbullular bayramda yüzde 50 indirimli seyahat edecek
İstanbullular bayramda yüzde 50 indirimli seyahat edecek


İSTANBUL(CİHAN)- İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 3 gün sürecek Ramazan bayramı boyunca İstanbulluların toplu ulaşımdan yüzde 50 indirimli faydalanacağını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin aldığı karara göre; İETT otobüsleri, metrobüs, metro, tramvay, Taksim-Kabataş Füniküleri ile İDO’nun şehir hatları vapurları yüzde 50 indirimli hizmet verecek. Ramazan bayramına yönelik alınan kararlar şöyle:

İETT; arefe ve bayram günlerinde artacak yolcu yoğunluğuna paralel olarak otobüs sefer sayısını artıracak ve hizmetlerin aksamaması, normal ve ek seferlerin düzenli olarak yapılması için gereken bütün tedbirleri alacak. Vatandaşlar, İETT ile ilgili sorunlarını 245 07 20 no’lu telefona iletebilecek.

Ulaşım A.Ş: Bayram tatili süresince tam kadro ve tam filo hizmet verecek. Bayramın 3 günü boyunca metro, hafif metro ve tramvay seferleri, öğleden önce seyrek, öğleden sonraları ise sıklaştırılarak gerçekleşecek. Tarifeli seferler dışında, artan yolcu yoğunluğuna bağlı olarak ek seferler düzenlenecek. İstanbullular Ulaşım A.Ş. ile ilgili şikayetlerini 444 00 88 no’lu telefon ve www.istanbul-ulasim.com.tr adresine iletebilecek.

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. (İDO); Ramazan bayramında sefer sayılarını artırarak ve rezervasyon tarihlerini genişleterek vatandaşlara hizmet sunacak.

Vatandaşlar, İDO ile ilgili şikâyetlerini 444 4 436 no’lu telefona iletebilecek ve aynı numaradan rezervasyon yaptırabilecek.

İSKİ; Tüm İstanbul’da tam kapasiteyle su verecek. Olabilecek su arızası ve kanal tıkanmasıyla ilgili tedbirleri arttıracak olan İSKİ, nöbetçi ekip sayısını da artıracak. İstanbul genelinde su ve kanal tıkanmaları için: Alo 185 ve 588 38 00 – 321 00 00 numaralı telefonlara müracaat edilebilecek.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü; ekip sayısını normal günlere kıyasla arttırarak bayram süresince görev yapacak. Zabıta ekipleri, ilçe zabıta birimleriyle koordineli olarak kent genelinde denetimler yapacak. Beyoğlu, İstanbul ve Anadolu kesimindeki sokaklarda dolmuş, taksi ve minibüsleri denetleyecek. Yolcu trafiğinin yoğun olacağı otogar, havaalanı ve yolcu salonlarının periyodik kontrolü için görevli sayısı artırılırken, ana arterler ve ara meydanlarda da denetimler sıklaştırılacak. Nizam, intizam, temizlik kontrolleri ile çevreye zarar veren seyyar satıcıların denetimlerini gerçekleştirecek. İstanbullular, zabıta konusundaki dilek ve şikâyetlerini; 521 84 65 numaralı telefona yapabilecekler.

📆 03 Eylül 2010 Cuma 12:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR