Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Çin’de yayılan gizemli bir hastalık ortaya çıktı! ABD’li senatörler duyurdu

Yayınlanma:
ABONE OL

Son dakika Çin’de yayılan gizemli bir hastalık ortaya çıktı. ABD’li senatörler son dakika olarak duyurduğu Çin’de yayılan gizemli bir hastalıkla ilgili açıklamalarda bulundu!

Son dakika ABD’li senatörlerden açıklama!

Son akika ABD’li senatörler, Başkan Biden’den Çin’de yayılan gizemli bir hastalık nedeniyle Çin – ABD uçuşlarını yasaklamasını talep etti.

Çin’de gizemli bir solunum yolu hastalığı bir kez daha yayılıyor diye açıklama yapan senatörler, ABD’nin Yeni bir patojenin ne olabileceği hakkında daha fazla bilgiye sahip olana kadar hastalığın kıyılarımıza ulaşmasını önlemek için herşeyi yapmalıdır.

ABD’li senatrü Marco Rubio ve meslektaşları, Başkan Joe Biden’a bu hastalık hakkında daha fazla bilgi sahibi olana kadar ABD ile Çin arasında seyaheti kısatlamaya çağıran bir mektup gönderdi.

Geçmişi göz önünne alarak DSÖ’nün harekete geçmesini beklemeden Çin ile araya mesafe koymalıyız diyerek devam eden mektupta “Amerikalıların sağlığını ve ekonomimizi korumak için gerekli adımları atmalıyız. Bu yeni hastalığın yarattığı tehlikeler hakkında daha fazla bilgi sahibi olana kadar ABD ve ÇİN arasındaki seyahati derhal kısıtlamnız gerektiğini söylüyoruz. Artık seyahat yasağı ölümden, tecritlerden zorunlu uygulamalardan ve daha sonra ortaya çıkabilecek salgınlardan kurtarabilir” dedi.

İşte mektubun tam metni!

Mektubun tam metni aşağıdadır .

” Sayın Sayın Başkan:

Çin Halk Cumhuriyeti’nde (PRC) yayılan bilinmeyen bir solunum yolu hastalığının ışığında, sizi Amerika Birleşik Devletleri ile ÇHC arasındaki seyahati derhal kısıtlamaya çağırıyoruz. Bildiğiniz gibi Çin Komünist Partisinin (ÇKP) halk sağlığı krizleri hakkında yalan söyleme konusunda uzun bir geçmişi var. COVID-19 salgını sırasında ÇKP’nin gerçeği gizlemesi ve şeffaflıktan yoksun olması, Amerika Birleşik Devletleri’nin hastalık ve kökeni hakkındaki hayati bilgiden mahrum kalmasına neden oldu.

31 Ocak 2020’de Başkan Trump, Amerikan halkını korumak ve COVID-19’un yayılmasına karşı koymak için Çin Halk Cumhuriyeti’nden Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahatin kısıtlanması emrini çıkardı. Siz de dahil olmak üzere pek çok yetkili ve yorumcu, kararını “yabancı düşmanlığından” etkilenerek eleştirdi. Ancak tarih ve sağduyu, kararının doğru olduğunu gösteriyor.

Şu anda dünya, Çin’den yayılan ve ABD dahil diğer ülkelere yayılabilecek bilinmeyen başka bir patojenle karşı karşıya. Çin Halk Cumhuriyeti, bilinen patojenlerin neden olduğu zatürre olduğunu iddia ettiği bu gizemli hastalıkta Ekim ortasından bu yana bir artış olduğunu bildirdi. Bu hastalığın çocuklar için özel bir tehlike oluşturduğu ve ülkenin kuzeyindeki hastaneleri istila ettiği bildiriliyor. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), hastalığın solunum yolu enfeksiyonlarındaki genel bir artıştan mı yoksa ayrı olaylardan mı kaynaklandığının belirsiz olduğunu söylüyor. Eğer tarih bir göstergeyse, endişelenmemiz için neden var.

DSÖ, ÇKP’nin gizemli hastalık hakkında “ayrıntılı bilgi” paylaşmasını talep etti. Ancak ÇKP’nin, tıpkı COVID-19 salgını boyunca yaptığı gibi yalan söyleme dürtüsü vardır ve herhangi bir yeni patojen, ekonomisini canlandırma çabalarını rayından çıkarabilir. Ayrıca, ÇKP’ye körü körüne saygı gösterme geçmişi göz önüne alındığında, DSÖ’nün harekete geçmesini beklememeliyiz. Amerikalıların sağlığını ve ekonomimizi korumak için gerekli adımları atmalıyız. Bu, bu yeni hastalığın yarattığı tehlikeler hakkında daha fazla bilgi sahibi olana kadar Amerika Birleşik Devletleri ile ÇHC arasındaki seyahati derhal kısıtlamamız gerektiği anlamına geliyor. Artık seyahat yasağı ülkemizi ölümden, tecritlerden, zorunlu uygulamalardan ve daha sonra ortaya çıkabilecek salgınlardan kurtarabilir.

Bu önemli konuya gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Samimi olarak”

İlgili Haberler

Genel
20 Nisan 2024
KİRA ANLAŞMAZLIKLARININ YÜZDE 80’İ DAVAYA DÖNÜŞÜYOR

Ev sahipleri ve kiracılar arasındaki anlaşmazlıkların çözüme kavuşturulması için hayata geçirilen arabuluculuk sistemiyle Anadolu illerindeki anlaşmazlıkların yaklaşık yüzde 60’ı çözüme kavuşturulurken, büyük şehirlerde bu oranın yüzde 20’lerde kaldığı görülüyor.   Büyük şehirlerdeki kira anlaşmazlıklarının yüzde 80’i davaya dönüşmeye devam ediyor. İLGİLİ HABER Başkan Yıldız’ın yeğeni Doruk Erol Çevik Eskrim Dünya Şampiyonu oldu Türkiye’de özellikle son […]

Eğitim
20 Nisan 2024
Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde Bağımlılık Üzerine Söyleşi

Ülkemiz Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği kapsamında, İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde uyuşturucu kullanımı, bağımlılığı ve tedavi yöntemleri konularında Prof. Dr. Nevzat TARHAN ile birlikte Kurum Psikologu Nurdan EYÜPREİSOĞLU’nun moderatörlüğünde bir söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşide Prof. Dr. Nevzat TARHAN,  bağımlılık nedir, kişiyi madde kullanmaya iten nedenler nelerdir, bağımlı bir bireyin tedavisi nasıl olmalıdır, bağımlı bir birey ile nasıl […]

Belediye
20 Nisan 2024
Dünyanın Çocukları “Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali” için İBB’de buluştu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 farklı ülkeden ‘Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali’ için İstanbul’a gelen çocukları, Saraçhane’deki tarihi Meclis Salonu’nda ağırladı. İmamoğlu, aralarında Filistin ve Ukrayna’dan gelen çocukların da bulunduğu katılımcılara, “Dünyanın farklı bölgelerinde yaşanan savaşların, acıların son bulması, Atatürk’ün dediği gibi, yurtta ve dünyada barışın egemen olması için, çocuklardan öğreneceğimiz çok şey var. Dilerim, […]

Çocuk
20 Nisan 2024
Çevreci ve Sanat Sever Öğrencilerin Yaratıcı Çalışmaları 3. Kez Müze Gazhane’de!

 İTÜ GVO Beylerbeyi Yerleşkesi öğrencilerinin geleneksel olarak gerçekleştirdiği Yıl Sonu Resim Sergisi bu yıl üçüncü kez 23 Nisan – 14 Mayıs tarihlerinde Müze Gazhane’de yapılacak. Sergideki çalışmaların bir kısmı ‘’ileri dönüşüm’’ temasına odaklanıyor. Öğrencilerin yaratıcı güçlerini dünyanın geleceği için ortaya koydukları sergi izleyicileri düşündürürken, yaşam ve tüketim alışkanlıklarını sorgulamaları için de ilham verecek. Dünya Bankası’nın […]