MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Basında Kadıköy, Etkinlikler, Genel, Mahalleler, Manşet, Sivil Toplum, Toplum, Yaşam » BAK KADIKÖY ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI İÇİN YOLA ÇIKTI

BAK KADIKÖY ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI İÇİN YOLA ÇIKTIKadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı (BAK Kadıköy) Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki depremin ardından arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere yola çıktı. 

Kadıköy Belediyesi’nin afetlerle mücadelede eğitimli ve uzman ekibi BAK Kadıköy, AFAD’ın çağrısıyla Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve çevre illerden de hissedilen deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere yola çıktı. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı sabahın erken saatlerinde ekiple buluştu ve hazırlık çalışmalarını yerinde inceledi. Ardından Afet Koordinasyon Merkezi’nde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yönetiminde ilçe belediye başkanlarıyla birlikte deprem çalışmalarıyla ilgili toplantıya katılan Odabaşı “Dileğimiz bir an önce bölgedeki yaraları hızlıca sarmak. Hepimize geçmiş olsun.” dedi. 

“Orta Seviye Arama Kurtarma” akreditasyonunun sahibi olarak AFAD koordinasyonunda afetlere müdahale edebilecek yetkiye sahip BAK Kadıköy’ün 30 kişilik uzman ekibi, arama köpeği Lena’yla yola çıktı. Lena Köpekli Arama Timleri yeterlilik sınavını başarıyla geçerek, hızlı organize olup, BAK Kadıköy’ün acil müdahale etme donanımına sahip eğitimli ekibinin arama çalışmalarında görev alabilecek sertifikanın sahibi.     

GEZİCİ AŞEVİ AFET BÖLGESİNDE SICAK YEMEK DAĞITACAK

Kadıköy Belediyesi’nin, ilçeyi olası afetlere hazırlamak için yaptığı çalışmalar kapsamında bünyesine kattığı 2 adet Gezici Aşevi tırı da afet bölgesinde sıcak yemek dağıtmak için yola çıktı. Her bir aşevi tek seferde 3 bin kişilik yemek dağıtma kapasitesine sahip.

YARDIM İÇİN KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

Öte yandan Kadıköy Belediyesi’nin Hasanpaşa’da bulunan ana binası ve bahçesinde vatandaşlardan gelecek yardımların toplanması için kriz masası oluşturuldu. Öncelikli olarak ısıtıcı, battaniye, nevresim takımı, yastık, hijyen seti, yastık, gıda kolisi, kadın pedi, temiz kıyafet, temiz bebek kıyafeti, bebek maması gibi ihtiyaçlar toplanacak. 

Galeri
📆 06 Şubat 2023 Pazartesi 13:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR