Deneme Bonusu

Slot Siteleri: Hayalleri Gerçekleştiriyor

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Kadıköy’de Flamenko Cristina Aguilera’nın “Tarab” adlı gösterisi Alan’da

Yayınlanma:
ABONE OL

Kadıköy Belediyesi yeni kültür sanat merkezi Alan Kadıköy’de Flamenko etkinliklerine başlıyor. Kadıköy Belediyesi ile Cervantes Enstitüsü arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde hayata geçirilecek projeler serisinin bir ayağı olarak tasarlanan Alan’da Flamenko etkinlikleri 11 Mart 2022 Cuma günü Granada’nın Flamenko âlemine hediye ettiği son yıldızlardan Cristina Aguilera’nın “Tarab” adlı gösterisi ile başlıyor.

Nisan ve Mayıs ayında da devam edecek Alan’da Flamenko etkinliklerinin başta Kadıköylüler olmak üzere tüm sanatseverlerin vazgeçemeyecekleri bir alternatif oluşturması hedefleniyor. İlerleyen günlerde sanatseverlerle paylaşılacak Nisan ve Mayıs etkinliklerinin biletleri mobilet üzerinden satışa sunulacak.

CRISTINA AGUILERA

Granada’nın son dönemde yetiştirdiği önde gelen Flamenko dansçılarından Cristina Aguilera dans etmeye sekiz yaşında başladı. Maite Galán’ın öğrencisi olarak eğitim aldığı Madrid’deki Carmen Amaya Profesyonel Dans Konservatuarı’nda İspanyol Dansı ve Flamenko bölümünden 2010 yılında mezun oldu. 2015 yılında Granada’da ilk gösterisi “Encrucijada”yı sundu. O zamandan beri, İspanya’nın önde gelen Flamenko kurumlarıyla işbirliği yaparak çok sayıda festival ve gösteriye katıldı.

2016’da XX. Sevilla Flamenko Bienali kapsamında ikinci gösterisi “Corazon Abierto / Açık Kalp”i seyircilerle buluşturdu. Bu gösteriyi 2017 yılında Alba Heredia ile tasarladığı “Granada” takip etti. 2018’de sahne yönetmenliğini Jesús Carmona’nın yaptığı “De Agua, Plata y Tierra / Su, Gümüş ve Toprağa Dair”in prömiyerini yaptı.

2019’da Elhambra Sarayı’nın ünlü bahçesi Generalife’de sahnelenen “Lorca ve Tutku: Düşler Denizi” gösterisine katıldı.

2020’de Tarragona’daki Sona Flamenko Festivali’ne katıldı ve XXIV. Jerez Flamenko Festivali kapsamında “De Agua, Plata y Tierra”yı sundu, çok olumlu eleştiriler aldı. Bugüne kadar dünyanın farklı ülkelerine çok sayıda turne yapan Cristina Aguilera “Alan’da Flamenko” etkinliklerinin açılışını yapmak üzere Türkiye’de ilk defa Alan Kadıköy’de sahne almaya hazırlanıyor.

TARAB

“TARAB”, müzikle ortaya çıkan coşku halini ifade eden Arapça bir sözcük. Kişinin kendisiyle bağlantı kurduğu ve benzersiz bir enerji yakaladığı o trans anını anlatıyor. Bir yandan yoğun bir duygusallığı ifade ederken bir yandan da “esriklik”, “esrime” veya “büyülenme” gibi anlamları da içeriyor. İnsandaki neşe ile hüznün eş zamanlı olarak harekete geçtiği bir ana işaret ediyor. TARAB’da şarkıcı ve gitaristin kışkırttığı dansçı izleyicileri de yanına katarak bu davete icabet ediyor.    

KÜNYE:

Yönetmen, koreografi, dans: Cristina Aguilera

Şarkı: Miguel el Lavi e Ismael el Bola.

Gitar: Raúl El Perla

Fotoğrafçı: Julio Ruiz

Kostüm: López de Santos / José Galvañ

Ses: Fali Pipió

İlgili Haberler

Kadikoy’s Digitized Youth Spearhead Bitcoin Revolution, Shaping Future of Turkish Economy
Kadikoy’s Digitized Youth Spearhead Bitcoin Revolution, Shaping Future of Turkish Economy

Sunday, November 14, Kadikoy- The captivating district of Kadikoy in Istanbul is popularly known for its vibrant energy, historic marketplaces, and most recently, its enthusiastic digitized youth. Kadikoy’s younger demographic has successfully harnessed the potentials of blockchain technology, creating a new wave of economic revolution within the district. It’s the Youth of Kadikoy vs. the […]

Genel
09 Nisan 2024
Tatil Fotoğraflarınız: Hırsızlara Davetiye mi, Keyifli Anılar mı?

Sosyal Medyanın Hırsızlık İstatistikleri Üzerindeki Etkisi Son yıllardaki istatistikler, bayram ve ara tatiller gibi yoğun dönemlerde artan hırsızlık vakalarına dikkat çekiyor. Ancak bu artışın arkasında yalnızca geleneksel yöntemlerin değil, aynı zamanda dijital dünyanın etkisinin de olduğunu söyleyebilirim. Özellikle sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte, hırsızlar giderek daha sofistike ve planlı bir şekilde işlerini yürütüyorlar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, […]

Genel
07 Nisan 2024
MABEL MATİZ’DEN SABA TÜMER’E ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Saba Tümer’in yapımcılığını Hann Yapım’ın üstlendiği, Peyman’ın sponsorluğunda kendi kanalında yayınlanan “Saba Tümer’le” isimli YouTube programının bu haftaki konuğu Mabel Matiz oldu. Mabel Matiz, Hann Sahne’nin ev sahipliği yaptığı, Saba Tümer’in YouTube programı “Saba Tümer’le” de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Aşk Aşeriyorum Saba Tümer, programının ikinci bölümünde çok sevdiği Mabel Matiz’i ağırladı. Tümer’in; “Bazen ruhun, bedenin […]

Belediye
07 Nisan 2024
ŞİLE’NİN GENÇ BELEDİYE BAŞKANI ÖZGÜR KABADAYI GÖREVE BAŞLADI

31 Mart Yerel Seçimlerinde, Şilelilerin halkının desteğiyle %51.88 oy oranı ile Şile Belediye Başkanı seçilen Cumhuriyet Halk Partisi adayı Özgür Kabadayı, 4 Mart Perşembe günü Şile İlçe Seçim Kurulu’ndan düzenlenen mazbatayı vatandaşlarında yoğun katılımlarıyla birlikte teslim alarak başkanlık görevine resmen başladı. ŞİLE İÇİN YENİ BİR DÖNEM   Şile İlçe Seçim Kurulu’nda gerçekleşen mazbata teslim töreninden […]