MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Yerli ve milli enerji silahı ‘Wattoz’
Yerli ve milli enerji silahı ‘Wattoz’


Yerli ve milli kaynaklar ile geliştirilen milli enerji silahı ‘Wattoz’ dünyaya sunuldu. Yerli üretim ‘Wattoz’ şimdiden 60 ülkeden 70 bin adet sipariş aldı. Silahın seri üretimine ise gelecek ay başlanacak.

Son yıllarda savunma sanayiinde üzerinde önemle durulan yerli ve milli üretim ürünlere bir yenisi daha eklendi. WattozzSida (Silahlı insansız deniz aracı) projesiyle dikkatleri üzerine çeken Albayraklar Şirketler Grubu, şimdi de üretimini bitirdiği uzaktan etkili kablosuz milli enerji silahı Wattozz’un dünyaya sundu. Tamamen yerli kaynaklarla üretilen uzaktan etkili elektroşok silahı Wattoz, distribütörlükler verilmek suretiyle dağıtılacak.

 

Albayraklar Şirketler Grubu’nun 4 yıllık bir çalışma sonucunda ortaya çıkardığı yerli enerji silahı, 8 metrelik menziliyle insan sağlığına zarar vermeyen ölçülerde elektroşok vererek kişiyi etkisiz hale getiriyor. Emniyet güçlerinde kullanılacak silahın tek rakibi ABD’de üretiliyor. ABD’deki örneğine daha gelişmiş olarak üretilen ‘Wattoz‘ üstün teknolojiyi üzerinde barındırıyor.

 

“Çok gururluyuz“

 

Şirketin genel merkezinde düzenlenen tanıtımda konuyla ilgili bilgi veren Albayraklar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Albayrak, “Silahımızda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çok gururluyuz” açıklamasında bulundu.

 

“25 yıllık kablo teknolojisini ortadan kaldırdık”

 

Albayraklar Şirketler Grubu CEO’su Sertan Ayçiçek, ABD firmasının dünyadaki tekeline bugün itibariyle son verdiklerini söyleyerek, “Çok mutluyuz. 25 yıllık kablo teknolojisini ortadan kaldırdık. Silaha üstün özellikli ileri teknolojiler ekledik” dedi.

 

“60 ülkeden talep var”

 

Söz konusu silahın Türk kolluk kuvvetlerinin envanterine de gireceğini belirten Ayçiçek aynı zamanda silahın ihraç edileceğini de belirtti. Ayçiçek, an itibariyle 60 ülkeden talep aldıklarını da açıkladı. Ocak ayında seri üretime başlayacaklarının bilgisini veren Ayçiçek, “Tüm üretim kanallarımızı seri üretim için İstanbul’a taşıyacağız. Silahın ilk teslimatına Haziran ayını bulacak. Halihazırda 70 bin adet sipariş alındı” diye konuştu.

 

Ayçiçek, silahın fiyatıyla da ilgili bilgi veren Ayçiçek, Wattoz’un ABD’de üretilen örneğine göre daha ucuza alıcı bulacağını kaydetti.

 

Milli enerji silahı ‘Wattoz’un özellikleri

 

Uzaktan Kontrol Edilebilir Kablosuz Mermiler

 

Üst üste çift atış yapabilme özelliği

 

Anti Vibrasyon Sistemli Dahili HD Kamera

 

Yüksek Tetik Hassasiyeti

 

Barutsuz ve Gazsız Ateşleme Sistemi

 

Sessiz Ateşleme Sistemi

 

Dahili Hedef Lazeri ve Gece Aydınlatma Işığı

 

Kompakt Dizayn

 

Ergonomik Kabze

 

Direkt Temas Modu

 

Düşük, Orta ve Yüksek olmak üzere ayarlanabilir 3 Farklı Elektroşok Seviyesi

 

Şarj edilebilir Uzun Ömürlü Batarya

 

Opsiyonel İnsan Sesli Uyarı Sistemi

 

Opsiyonel Dataport Veri Bilgi Sistemi

📆 05 Aralık 2018 Çarşamba 23:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR