MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Manşet, Toplum » Belediye bahçesinde cumhuriyet coşkusu
Belediye bahçesinde cumhuriyet coşkusu


Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıldönümünde Kadıköy Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da bayram coşkusunu birçok etkinlikle kutluyor. Bayrak dağıtımı, Cumhuriyet Bandosu ve meşale yakma töreni ile başlayan etkinlikler 27 Ekim Cumartesi akşamı Kadıköy Oda Orkestrası ve Mehmet Erdem konseri ile devam edecek.

Kadıköy Belediyesi Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında “Cumhuriyet Gecesi” konseri düzenliyor.Bu yılki Cumhuriyet Konseri’nin konuğu Altın Portakal en iyi film müziği ödülünün sahibi, müzisyen Mehmet Erdem olacak. Kadıköy Oda Orkestrası’nın vereceği konserle başlayacak gece 27 Ekim Cumartesi akşamı 20:00’de Kadıköy Belediye Binası Bahçesi’nde gerçekleşecek.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu “29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı her sene olduğu gibi bu sene de hep birlikte kutluyoruz. Cumhuriyetin kazanımlarının coşkusunu, barış ve kardeşlik içinde Cumhuriyet Konseri’nde hep bir ağızdan söyleyeceğimiz marşlarla birlikte yaşayacağız. Tüm yurttaşlarımızı Cumhuriyet Konserimize davet ediyorum.” dedi.

Çelenk Sunma Töreni 28 Ekim’de

Cumhuriyetimizin 95. Yılı kutlamaları dolayısıyla Kadıköy Kaymakamlığı tarafından düzenlenen çelenk koyma töreni 28 Ekim Pazar günü yapılacak. Kadıköy Kaymakamı, Garnizon Komutanı, Kadıköy Belediye Başkanı, siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin katılacağı çelenk sunma töreni Saat 13:00’de Kadıköy İskele Meydanı’nda gerçekleşecek.

Kadıköy Cumhuriyet Yürüyüşüne Hazır

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının doruk noktasını her yıl olduğu gibi bu yıl da Bağdat Caddesi’ndeki “Cumhuriyet Yürüyüşü” oluşturuyor. Yüz binler, Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle 29 Ekim Pazartesi akşamı Bağdat Caddesi’nde buluşacak. Geleneksel Cumhuriyet Yürüyüşü, her zaman olduğu gibi Suadiye Işıklar’da saat 19.00’da başlayacak.

📆 26 Ekim 2018 Cuma 15:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR