MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Sağlık, Toplum » Medicana Kadıköy ‘Kitap Dostu Hastane’ oldu
Medicana Kadıköy ‘Kitap Dostu Hastane’ oldu


Medicana Kadıköy Hastanesi, Lions Kulüpleri’nin “Kitap Dostu Hastane” projesine dahil olarak hastane içerisinde bir kütüphane oluşturdu. Tedavileri süresince ziyaretçilerin, zihinlerini boşaltmasına ve rahatlamasına yardımcı olmak amacıyla açılan kütüphaneden, hasta ve hasta yakınları başta olmak üzere herkes faydalanabilecek.  

Medicana Kadıköy Hastanesi’nin Lions Kulüpleri iş birliğiyle hayata geçirdiği kütüphane hastanenin, Medikal Onkoloji tedavisi gören hasta katında hayata geçirildi. Medicana Kadıköy Hastanesi Genel Müdürü Dr. Gürsoy Yıldırım, Genel Müdür Yrd. Özlem Bilgili ve Uluslararası Lions Anadolu Yakası Yönetim Çevresi’nin katılımıyla, 25 Haziran’da ziyaretçilerin kullanımına açıldı.

Hasta ve hasta yakınlarına, hastanede kaldıkları süre boyunca zihinsel bir rahatlama alanı sağlayan kütüphane, sadece hasta ve yakınlarıyla sınırlı kalmayıp, hastane personelinin de hizmetinde olacak.

Kitap Dostu Kütüphane Projesi ile hastanelerde tedavi gören hasta veya hasta yakınlarının tedavi sürecini kitap okuyarak, bilgilenerek değerlendirmesi amaçlanıyor.

Tüm Hastanelere Örnek Olmasını Diliyoruz

Açılışta konuşan Lions Kulübü Başkanı Handan Tuna “Hastanelerin beden ve ruh sağlını iyileştirirken maneviyata, kültüre, eğitime de katkı sağlayabildikleri bir ortama dönüşmesini sağlayan ve önemli bir açığın giderilmesini sağlayan projemiz ilk olarak 4 hastane 1 sağlık merkezinde uygulamaya konulmuştu.  Lions Kulüpleri olarak bugün burada bir yenisini daha eklemekten çok büyük mutluluk duyuyor, diğer hastanelere de örnek olmasını diliyoruz. “ şeklinde konuştu.

📆 28 Haziran 2018 Perşembe 16:58   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR