MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Manşet, Toplum » Kadıköy Rıhtım’ı her yağmurda su basacak!

Kadıköy Rıhtım’ı her yağmurda su basacak!Özel Haber: Adem Giden

Geçtiğimiz haftalarda yenileme ve güçlendirme çalışmaları yapılan Kadıköy Rıhtım’ında oldukça enteresan görüntüler yaşanıyor.  Milyonların uğrak yeri sahil şeridi, her yağmurda su birikintileri ile dolup taşıyor çünkü, denize sıfır konumdaki Rıhtım’da her yere beton döküldü ve bir mazgal bile yok! Sular birikiyor, toplu taşıma araçlarına binenler ve sahil gezintisine çıkanlar adeta nostaljideki gibi “sek sek oynayarak” ıslanmamaya çalışıyor. Diğer yandan korkuluklar da yok, denize düşmek an meselesi zira, bir kadın suya düşmüş ve son anda kurtarılmıştı! Görüntülerimiz Mart ayından…

Rıhtım’ın yıllara yorgun düşerek çökmesi ile birlikte harekete geçilmiş, Kadıköy sahillerinde Haldun Taner Sahnesi, Atatürk Anıtı, Beşiktaş İskelesi hattında güçlendirme çalışması İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmıştı. Ancak işler traji-komik hata-eksiklik ile hiç de yolunda gitmedi, Kadıköy Gazetesi o anları görüntüledi.

HİÇ Mİ DÜŞÜNEMEDİNİZ?

Kadıköy Rıhtım’ını gün içinde vapur ve metro yolcuları olmak üzere yüzbinlerce, hatta milyonlarca kişi kullanıyor. İstanbul’da yaya trafiğinin en yoğun olduğu kesimlerden birinde, üstelik denizin kıyısında su birikintilerinin oluşmaması için tahliye giderlerinin yapılmaması, “hiç mi düşünemediniz” dedirtiyor.

DEVASA KÖPRÜLERİ YAPIYORUZ AMA, BİRKAÇ METREKARE ALANI DÜZENLEYEMİYORUZ!

Kadıköy Rıhtımı’nda rahatsızlık veren görüntüler, sadece beton üzerinde günlerdir bekleyen su birikintileri değil. Sahil boyunca korkulukların bulunmaması, insan sağlığı açısından ciddi risk oluşturuyor zira, geçtiğimiz aylarda bir kadın denize düşmüş ve çevre sakinleri tarafından son anda kurtarılabilmişti. Sahile korkuluklar yapılması için “illa ki birinin mi ölmesi gerekiyor” dedirten bu  görüntüler, şimdi toplum sağlığı için çözüm bekliyor.

Galeri
📆 21 Mart 2018 Çarşamba 11:27   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR