MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Genel, Toplum » M. Ünsal Elbeyli, eğitimci kimliğiyle de Türk Sinemasına hizmet veriyor

M. Ünsal Elbeyli, eğitimci kimliğiyle de Türk Sinemasına hizmet veriyorTürk Sineması Araştırmacısı M. Ünsal Elbeyli, projesini hazırladığı ve moderatörlüğünü üstlendiği “İç Göç Üçlemesi Gelin-Düğün-Diyet 40.Yıl kutlaması”,  “Bir Roman, Üç Film, Üç Aliye Öğretmen Vurun Kahpeye ”, “Edebiyattan Sinemaya -Sevgi Emektir “Selvi Boylum Al Yazmalım” gibi Türk Sineması’na Saygı Panelleri, T.C. Kültür Bakanlığı’na hazırladığı sanatçı belgesellerinden sonra  senaryo yazarı ve eğitimci   kimliğiyle yazım tecrübelerini sinema severler ile paylaşmayı hedefliyor.

Yaşamı boyunca, özel ve iş hayatında paylaşımcılığı ile tanınan Elbeyli,  sevgi ve bilginin paylaşılarak çoğaltılması gerektiği görüşüyle, yaşam denen bu yolculukta, “pozitif yaşam ve özlenen umut” için bireylerin “Yaratıcı Gücünün” beslenerek yüceltilmesini    “Ulaşılması Gereken Amaç” olarak kabul ediyor.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı  Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan  “Senaryo Yazarlığı Modüler Programı”  kapsamında  usta öğretici kadrosunda yer alan Elbeyli,  2017- 2018 eğitim öğretim döneminde Kadıköy- Feneryolu Halk Eğitimi Merkezi’nde  senaryo yazmaya gönül veren sinemaseverlerle birarada olacak.

288 saatlik seminer süresince, adım adım senaryo yazma aşamaları uygulamalı olarak verilirken Türk Sinema Tarihi, dönemler, yönetmenler ve filmler bazında işlenecek.

📆 20 Mart 2018 Salı 13:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR