MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » CHP’li Gürsel Tekin İBB Başkan adaylığını canlı yayında açıkladı

CHP’li Gürsel Tekin İBB Başkan adaylığını canlı yayında açıkladıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili rsel TekinUlusal Kanal‘da Baki Özilhan ile Sansürsüz Sohbet programına konuk oldu.

‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday mısınız?’ sorusunu yanıtlayan Tekin “Benim böyle bir talebim dün de vardı bugün de var yarın da olacak. İstanbul sevdam bitmeyecek. Benim 2009’da, 2014’de talebim vardı, bugün de var.” diye konuştu.

İTTİFAK AÇIKLAMASI

İttifaklara ilişkin olarak da hak, hukuk, adalet çerçevesinde HDP ile de yan yana duracaklarını vurgulayan Tekin “Aman onunla yan yana gelmeyin diyenlere hayır diyoruz biz yan yana geleceğiz” açıklaması yaptı.

CHP’li Tekin’in açıklamaları şu şekilde:

“Çok iddialı olacak ama bir hafta biter bu işler. Niye biter? Biz dünyayı yeniden yaratacak falan değiliz. Şu andaki konuştuğumuz işlerin tamamına baktığımızda, adamlar bin yıl, 800 yıl önce uygulamış. Biz arkasında gitmeye çalışıyoruz. Şu anda, dünyadaki çeşitli belediyelerde yolsuzluk yapabilir misiniz? Örneğin, Londra, Berlin ya da Paris Belediyesi’nde siz yolsuzluk yapabilir msiniz? Mümkün değil. Sistem buna uygun değil bir kere. Siz, yapsanız da sistem size izin vermiyor. Siz sistem kuracaksınız. Ben İstanbul’da bir yaşayan yurttaş olarak benim İstanbul’daki harcamaları görme şansım olmaz mı? Ama Londra Belediyesi’nde bütün harcamaları görebilirsiniz. Önce bir sistem oluşturacaksınız. Bu sistem çerçevesinde asla ve asla bütün bu yaşanan pisliklerin olması mümkün değil.

Erdoğan çıktı dedi ki ‘Biz İstanbul’a ihanet ettik’. Binali Yıldırım dedi ki ‘Bundan sonra dikey yapılaşmalar olmayacak’. Çevre ve Şehircilik Bakanı, bodozlama daldı. Patır patır satışlar devam ediyor. Onun için rant öyle bir şey ki beton lobisi bu iktidarı da esir almış.

İstanbul’da en büyük projemiz, özgürlük ve güvenlik vaat ediyoruz.

“İSTANBUL SEVDAM BİTMEYECEK”

Gürsel Tekin sözlerini şöyle sürdürdü:

“2009 yılında Sayın Genel Başkanım Baykal, hazırlığını yap dedi ve gerçekten Türkiye’de ilk kez bir siyasi parti çok ciddi hazırlık yaptı. 126 tane bilim insanıyla, özellikle alt yapı, üst yapı, ulaşım, deprem sorunu… Şu anda bizim kitapçıklarımızın çoğu, üniversitelerde ders kitabı olarak okutuluyor. Sonra, Sayın Kılıçdaroğlu, üç tane araştırma yaptırdı. Ve bu araştırmalarda, sayın genel başkanımız Kılıçdaroğlu birinci çıktı, ben ikinci. Kendim gittim, teklif ettim.

Benim böyle bir talebim dün de vardı bugün de var yarın da olacak. İstanbul sevdam bitmeyecek. Benim 2009’da, 2014’de talebim vardı, bugün de. Ama bu benim talebimle olacak bir şey değildir. Bir, partimin genel başkan örgütü, ‘evet kardeşim bu olur’ derse. İki, takdir edersiniz ki İstanbul’da 11 milyon seçmen var. İstanbul’a inanıyorum. Bugün seçim olsun çok büyük farkla seçimi alacağız.

Ben, üç tane araştırma şirketini, üçünün birbirinden haberi olmaksızın, üçüne gittim dedim ki ‘kardeşim siz İstanbul’la ilgili bir araştırma yapın’. Üç araştırma geldi, üçünde de sayın Kılıçdaroğlu, bir. İki, örgütünle müzakere edersiniz ve böyle karar alırsınız.”

📆 19 Mart 2018 Pazartesi 12:10   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR