MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Toplum, Üsküdar » Dünyanın en büyük uluslar arası uçurtma festivalleri

Dünyanın en büyük uluslar arası uçurtma festivalleriDünyanın en büyük uluslar arası uçurtma festivalleri arasında yer alan

TAYLAND ve MALEZYA SEMALARINDA

DEV TÜRK BAYRAĞI UÇURTMA HAVALANDIRILACAK

İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz katıldığı çok sayıdaki uluslar arası uçurtma festivallerinden bir yenisinde daha Türkiye’yi temsil etmek için bu kez uzak doğuya gidiyor.

 

Tayland’da düzenlenen 38 Satun uluslar arası uçurtma festivali ve Malezya’da düzenlenen 23. Pasir Gudang uluslar arası uçurtma festivallerinde havalandırılacak Türk Bayrağı uçurtma tam 60 m2.

10×6 metreden oluşan dünyanın en büyük 4. Bayrak uçurtması olarak biliniyor.

 

Konuyla ilgili basına açıklama yapan İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz;

“Sokak oyunları kültürümüzün tek canlı oyuncağı olarak bildiğimiz uçurtma dünyadaki pek çok ülkede farklı tarihlerde dev uluslar arası uçurtma festivalleriyle kutlanıyor.”

 

“Bizde Türkiye’nin tek resmi uçurtma kurumu olarak bu festivallere katılarak ülkemizi temsil etmeye çalışıyoruz.”

 

“40 Ülkenin katılımı ile yapılacak Tayland ve Malezya’yadaki festivallere 10 değişik uçurtma götüreceğim. içlerinde en özeli ise dev Türk Bayrağı uçurtma. Gittiğim her ülkede dev boyutu ile havalarda süzülen Türk Bayrağı uçurtma herkesin ilgisini çekiyor ve pek çok uluslar arası TV kanallarında haberimiz yapılıyor.”

Türk Bayrağı uçurtmasıyla gökyüzünden yere şekerler, çikolata ve oyuncaklar yağdıracağım.”

 

“Ayrıca, bu festivallerde yapacağım uçurtma atölyelerinde (kite workshop) Tayland’lı ve Malezya’lı çocuklara Türk Bayraklı uçurtmalar yaptırarak ülkemizin tanıtımını en üst düzeyde gerçekleştireceğim.”

 

“Ülkeme dönüşte de çok sayıdaki ülkeye ait onlarca uçurtma ve uçurtma ile ilgili ürünler getirerek ülkemizdeki tek, dünyanın ise 18 uçurtma müzesinden birisi olan “Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi” koleksiyonuna katkılarda bulunmak istiyorum.” dedi.

📆 16 Şubat 2018 Cuma 16:20   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR