MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Toplum » “Karneni Getir Buzda Kay” projesi bu yıl da devam ediyor
“Karneni Getir Buzda Kay” projesi bu yıl da devam ediyor


İBB TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN BUZDA KARNE KEYFİNDE SON İKİ GÜN

 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul tarafından gerçekleştirilen “KARNENİ GETİR BUZDA KAY!” karne festivalinin sona ermesine 2 gün kaldı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor İstanbul’un ilkini  2015 yılı yarıyıl tatili döneminde hayata geçirdiği “Karneni Getir Buzda Kay” projesi bu yıl da devam ediyor. Geçtiğimiz üç yıllık süreçte büyük ilgi gösterilen etkinliğin dördüncüsü 19 Ocak Cuma günü sömerstirin ilk günüyle başlamıştı. 13 günde toplam 8250 öğrenci karnesini getirerek buz pateni keyfi yaşadı. 2 Şubat Cuma gününe kadar devam edecek “Karneni Getir Buzda Kay” festivalinde karnesini getiren ilköğretim ve öğrencileri Silivrikapı Buz Pisti’ndeki ücretsiz buz pateni hizmetinden yararlanabiliyor.
Zeytinburnu’nda bulunan Silivrikapı Buz Pisti’nde  15 gün boyunca gerçekleştirilecek etkinlik ile ilgili açıklamalarda bulunan Spor İstanbul Genel Müdürü İsmail Özbayraktar; “Arkadaşlarımızla genç kardeşlerimizin karne heyecanlarını birlikte paylaşalım dedik. Onlara geçtiğimiz üç yılda böyle bir imkan sunmuş ve mutluluklarını gözlerinde görmüştük. Bu sene de yarıyıl karne tatili kapsamında buz patenini deneme şansına sahip olsunlar. Bu doğrultuda sömestir süresince karnesi ile gelen ilköğretim öğrencilerimize ücretsiz olarak buz pateni yaptırmak istiyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Mevlüt Uysal’ın bize sağladığı motivasyonla spor kültürünü şehrimize yerleştirebilmek adına birçok çalışma yaparak bakış açımızı değiştirmeye çalışıyoruz. Spor Kültürü’nün çocukluktan yerleştirileceğini ve her çocuğun bir branşa yeteneği olduğunu düşünüyoruz. Bu manada çocuklarımız gelsin tesislerimizde branşları denesin. Çünkü denemeden hiç bir çocuğun yeteneğini keşfetmemiz mümkün değil” ifadelerini kullandı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul tarafından Silivrikapı Buz Pisti’nde gerçekleştirilen ”Karneni Getir Buzda Kay” karne festivali, 2 Şubat Cuma günü sona erecek.
📆 02 Şubat 2018 Cuma 10:41   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR