MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Manşet » Kadıköy’de hırsızlıkların ardı arkası kesilmiyor!

Kadıköy’de hırsızlıkların ardı arkası kesilmiyor!Özel Haber: Adem Giden

Kadıköy’de hırsızlık vakaları vatandaşı canından bezdirdi. İlçenin nezih mahallesi 19 Mayıs’ta kendini gizlemeyerek hiçbir önlem almadan fotoğraf stüdyosuna giren zanlı 75 Bin TL değerinde üç fotoğraf makinesi ve aparatlarını çaldı, Hollywood kalitesinde HD kameralar ile donatılan işletmede komedi film sahnelerini andıran karelerle delilleri ele verdi. Kadıköy’de 49 yıldır hizmet veren Türkiye’nin ünlü profesyonel Fotoğraf Sanatçısı Bülent Uluçay, sigara izmaritini de bulduğu hırsızın tüm görüntülerini emniyet güçlerine ulaştırdı.

Son olarak Feneryolu’nda 44 yıllık bir alışveriş marketi soygununa yönelik Kadıköy Gazetesi özel haberi, ilçede yaşanan hırsızlık vakalarını tekrar kamuoyunun gündemine oturtmuştu. Bu olayın hemen ardından gelen fotoğraf stüdyosu soygunu; “Kadıköy’de neler oluyor” sorusunu akıllara getiriyor.

HUZURLU KADIKÖY’Ü İSTİYORUM…

Uzun yıllardır hizmet verdiği Göztepe’de dükkanının üç kez soyulduğunu dile getiren ikinci kuşak Fotoğraf Sanatçısı ve stüdyonun sahibi Bülent Uluçay, henüz yeni taşındığı 19 Mayıs Mahallesi Bayar Caddesi üzerindeki işletmesinde yaşanan üzücü olaya yönelik Kadıköy Gazetesi’ne şunları ifade etti; “Çok kötü bir tablo. Çalışarak helal kazanmak varken başkalarının cebine elini uzatmak, hırsızlık! Kaybedilen donanımlarımız bir şekilde yerine gelir ama hırsızlığın getirdiği yıkım tamir edilemez. Geleceğimiz için üzülüyorum. Neyse ki altyapımız oldukça sağlamdı, tüm ekipmanlarımızın stüdyoda olması halinde sıkıntı yaşayabilirdik. Ocak ayının ortasındayız ama işlerimiz yaz aylarından farksız; Yine de soygun çalışmamızı engellemedi ama, derinden yaraladı. Genç zanlının yüce adaletimiz tarafından kısa zamanda yakalanmasını temenni ediyorum ve en önemlisi, yıllar önceki huzurlu Kadıköy’ü istiyorum.”

TAHKİKAT BAŞLATILDI…

Olay Yeri İnceleme Ekibi tarafından fotoğraf stüdyosunda parmak izi alındığını belirten Uluçay, hırsızın yere attığı sigara izmaritinin de olayın çözülmesi sürecini hızlandıracağını ifade etti.

Galeri
📆 23 Ocak 2018 Salı 20:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR