MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Manşet, Toplum » Genç Atölyen Modern Yaz Sanat Okulu başlıyor!
Genç Atölyen Modern Yaz Sanat Okulu başlıyor!


İstanbul Modern’de 5 Temmuz’da başlayacak ve 27 Ağustos’a dek sürecek olan Genç AtölyeModern Yaz Sanat Okulu’nda çocuklar, graffiti, maket yapımı, heykel, resim, animasyon, geleneksel sanatlar ve fanzin atölyelerinden oluşan farklı sanat çalışmalarına katılabilecekler.

7-12 yaş arasındaki çocuklar için iki hafta boyunca, hafta içi her gün saat 9.30-13.30 arasında gerçekleşecek olan Genç AtölyeModern Yaz Sanat Okulu’nda dört farklı dönem uygulanacak. Birinci dönem 5 Temmuz-16 Temmuz, ikinci dönem 19 Temmuz-30 Temmuz, üçüncü dönem 2 Ağustos-13 Ağustos ve dördüncü dönem 16 Ağustos-27 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Çocuklar kayıt yaptırdıkları her dönem, hafta içi her gün 09.30-13.30 saatleri arasında her gün iki farklı atölye çalışmasına katılacak. Günün ilk atölyesi, 09.30-11.30, ikinci atölye çalışması ise 11.30-13.30 saatleri arasında düzenlenecek.

 

Çocukların atölyelerde gerçekleştirdikleri sanat çalışmaları, iki haftanın sonunda müzenin çakıl alanında düzenlenen tek günlük bir sergide izleyicileriyle buluşacak. Böylece Genç AtölyeModern katılımcıları, İstanbul Modern’de düzenlenen ilk çocuk sergisinde çalışmalarını sunacaklar.

Temmuz ve Ağustos ayları boyunca toplam dört dönem sürecek olan Genç AtölyeModern’de çocukları farklı atölye çalışmaları bekliyor.

1. Dönem (5 Temmuz-16 Temmuz) ve 3. Dönem (2 Ağustos-13 Ağustos) gerçekleştirilen programlar, “Tarih Öncesi Yaratıklar Heykel Atölyesi”, “Neverland Performans Atölyesi”, “Müzede Sokak Sanatı: Graffiti Atölyesi” ve “Gulliver’in Gezileri: Maket Yapım Atölyesi” isimli atölye çalışmalarından oluşuyor.  

2. Dönem (19 Temmuz-30 Temmuz) ve 4. Dönem (16 Ağustos-27 Ağustos) gerçekleştirilen programlar, “Resim Atölyesi”, “Animasyon Atölyesi”, “Geleneksel Sanatlar Atölyesi” ve “Fanzin Atölyesi” isimli atölye çalışmalarını içeriyor.

ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Tarih Öncesi Yaratıklar Heykel Atölyesi’nde çocuklar tarihin farklı dönemlerine ait hayvanların ve bitkilerin heykellerini yaratıp, rengârenk dünya haritaları oluşturacaklar.

Neverland Performans Atölyesi’nde, çocuklar atölyede Peter Pan’ın ülkesini resim, heykel ve yerleştirmeleriyle yaratacak ve doğaçlama oynayacakları bir tiyatro oyunuyla öyküyü canlandıracaklar.

 

Müzede Sokak Sanatı Graffiti Atölyesi’nde çocuklar graffitinin doğasını inceleyerek kendi stillerini geliştirip graffitiler yaratacaklar.

Gulliver’in Gezileri Maket Yapım Atölyesi’nde çocuklar Gulliver’in inanılmaz serüvenler yaşadığı ülkeleri dev yerleştirmeler, maketler ve çeşitli sanatsal düzenlemelerle anlatacaklar.

Resim Atölyesi’nde çocuklar resim sanatının temel özelliklerini ve inceliklerini tanıyacaklar, farklı teknikler uygulayarak, özgün ifade biçimleriyle resimler yaratıp bir sergi mekânı tasarlayacaklar.

Animasyon Atölyesi’nde çocuklar animasyon sanatının temel ilkelerini öğrenecek, fikirler geliştirecek, sinopsisler, storyboard’lar yazacak, dekorlar yaratacak ve animasyon filmlerini oluşturacaklar.

Geleneksel Sanatlar Atölyesi’nde çocuklar minyatür, hat, ebru gibi geleneksel sanatları tanıyacaklar. Renkleri ebrularında buluşturacak, harf, kelime ve cümlelerden oluşan büyük hat çalışmaları yaratacak, ortak minyatür resimler yapacaklar.

Fanzin Atölyesi’nde İstanbul Modern’i mimarisiyle, koleksiyonuyla, etkinlikleriyle, çalışanlarıyla daha yakından tanımak ve düşüncelerini bir dergi projesiyle ifade etmek isteyen çocuklar buluşacak.

Yaz Sanat Okulu Tarihleri: Hafta içi her gün, 9.30-13.30

                                           1.Dönem: 5 Temmuz – 16 Temmuz

                                           2. Dönem: 19 Temmuz – 30 Temmuz

                                           3. Dönem: 2 Ağustos – 13 Ağustos

                                           4. Dönem: 16 Ağustos – 27 Ağustos

Genç AtölyeModern Yaz Sanat Okulu’a katılım ücreti 400 TL. Ödemede taksit olanağı bulunuyor ve İstanbul Modern Üyeleri’ne özel indirim uygulanıyor.

Bilgi ve kayıt için: 0212 334 73 41 – 0212 334 73 27 veya atolyemodern@istanbulmodern.org

      

Galeri
📆 01 Haziran 2010 Salı 13:22   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR