MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Manşet, Toplum » Maltepe Üniversitesi 20’nci yaşını kutladı
Maltepe Üniversitesi 20’nci yaşını kutladı


MALTEPE Üniversitesi, 20. yaşını Marma Otel İstanbul’da düzenlenen törenle kutladı. Piyano resitaliyle başlayan etkinlik, 20. yıl belgeselinin gösterimiyle devam etti. Gece, ödül töreni ve 20. yıl pastasının kesilmesiyle son buldu.

”ŞİMDİDEN ÖNÜMÜZDEKİ 20 YILIN YOL HARİTASINI ÇİZİYORUZ”

Belgesel gösterimi ardından konuşan Rektör Prof. Dr. Şahin Karasar, 20. yılını tamamlamış bir vakıf üniversitesi olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Fiziksel yapılanmasını tamamlamış, akademik insan kaynağı anlamında kendi akademik iş gücünü yetiştirmiş bir üniversiteyiz. İnovatif ve biyomedikal projeler, yeni ve nano teknolojilerle gündeme gelmemiz söz konusu. 2018 yılından itibaren bunları adım adım hayata geçirmek suretiyle önümüzdeki 20 yılın hedeflerini şimdiden belirlemiş ve yol haritasını çizmiş oluyoruz” dedi.

”GELENEKTEN GELECEĞE”

Prof. Dr. Karasar, törende gösterimi yapılan ‘Gelenekten Geleceğe’ adlı belgesel hakkında şunları söyledi:

”Bizim geleneklerine bağlı bir üniversite olma çizgimiz var. Bunu insan kaynağımızla ve öğrencimizle yaşayarak hissediyoruz. Belgeselimizde ‘Gelenekten Geleceğe’ uzanan yolda, geleneğimize bağlı ama geleceğin çağdaş gereksinimlerini de yerine getiren, dolayısıyla teknolojiyle barışık, bilgiyi üretmeye aday nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz.”

📆 04 Ocak 2018 Perşembe 11:58   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR