MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Manşet, Toplum » Ahmet Şimşek Koleji’nde, 24 Kasım Öğretmenler Günü törenle kutlandı
Ahmet Şimşek Koleji’nde, 24 Kasım Öğretmenler Günü törenle kutlandı


24 Kasım Öğretmenler Günü, Ahmet Şimşek Koleji’nde düzenlenen törenle kutlandı. Öğretmenler günü kutlama töreni İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşuyla başladı. Ahmet Şimşek Koleji Anaokulu öğrencileri ve 8. Sınıf öğrencilerinin “Öğretmen” konulu şiirleri okumasının ardından da video gösterimi yapıldı. Tören, günün anlam ve öneminin anlatıldığı konuşmaların ardından sona erdi.

“Bu güzel gününüz ilelebet yaşasın ve yaşatılsın.”

Ahmet Şimşek Koleji İlkokul-Ortaokul Müdürü Hasan Delikenli törende yaptığı konuşmada, “Değerli öğretmen arkadaşlarım, bu güzel gününüz ilelebet yaşasın ve yaşatılsın. Bir insanın bir insanı sevmesi çok önemlidir ama öğretmen, öğrencisini kendi çocuğundan bile çok sevendir. Vatan sevgisi, öğrencilerini hiçbir maddi değer gözetmeden her şeyin üstünde tutan öğretmenlerimiz sayesinde kazanılır. İnşallah sizler de bir bal arısı gibi öğretmenlerinizden polenleri alırsınız ve geleceğe en iyi şekilde hazırlanırsınız. Burada okuyan öğrencilerimiz, mezun olan öğrencilerimiz geriye dönüp baktığında Ahmet Şimşek Kolejini sevgi dolu bir okul olarak hatırlayacaktır. Bu kurumun mimarı olan ve yıllardan beri yılmadan mücadele verip bizlere bu güzide kurumu hazırlayan Ahmet Şimşek Bey’e de teşekkür ediyoruz. İnşallah bu hizmetler yıllarca devam eder. Yaşayan ve ahirete intikal eden tüm öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.” dedi.

“Öğretmenlerimiz de Atatürk’ün yolundan gidiyorlar.”

Okulun kurucusu Ahmet Şimşek ise törende yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Eğitim camiamızın ve milletimizin saygıdeğer öğretmenleri, bu anlamlı günü kutlamanın sevincini, mutluluğunu, gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Ne mutlu bize ki sizin gibi öğretmenlerimiz var. Bu gün aynı zamanda, unutamayacağımız yüce Atatürk’ün başöğretmen olduğu gündür. Her türlü rütbesini söküp kendisini başöğretmen ilan eden Atatürk’ümüzü de minnetle, hürmetle ve rahmetle anıyoruz. O aramızdan ayrıldı ama ruhu burada sizlerin arasındadır. Sizler birer Atatürk’sünüz ve onu sizler yaşatacaksınız.

Sevgili öğretmenler bu millet Türk neslini sizlere emanet etti. Mesleğiniz hiçbir meslekle kıyaslanamayacak derecede kutsaldır. Çünkü sizler insan yetiştiriyorsunuz. Sizler kendinizi bir milletin yetişmesine, yükselmesine, ilim ve irfan sahibi olmasına adamışsınız, ahdetmişsiniz. Bütün öğrencileriniz sizin vefakarlığınızı, özverinizi, kutsal görevinizi, tevazu içinde yaptığınız mesleğinizi överek, gururla anlatıyor. Bizler de sizlerle gurur duyuyoruz. Sizler milletimizin baş tacısınız. Atatürk siz öğretmenlerden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmenizi istiyordu. Ne mutlu sizlere.

Sevgili yavrularımız, Atatürk’ün yolundan gidiniz. Sakın gerici fikirlere kapılmayınız. Çünkü o zaman yükseleceksiniz ve Türk genci olarak Türkiye’yi sizler temsil edeceksiniz. Türklüğü dünyaya sizler tanıtacaksınız. Modern, kalkınmış bir toplum yaratan öğretmenlerimize saygı duyun, onları sevin ve onların gösterdiği yoldan gidin. Çünkü öğretmenlerimiz de Atatürk’ün yolundan gidiyorlar.”

📆 24 Kasım 2017 Cuma 16:20   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR