MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Acıbadem, Manşet, Toplum » Kadıköy’de kadınlar için ayrı kullanımı olmayan havuz için önerge sunuldu
Kadıköy’de kadınlar için ayrı kullanımı olmayan havuz için önerge sunuldu


Kadıköy’de kadınlar için ayrı kullanımı olmayan ve haşema ile girilemeyen havuz için vatandaşlar hassasiyet istedi. Kadıköy Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan, Acıbadem Mahallesi Muhittin Üstündağ Caddesinde yer alan tesiste kadınlar için ayrı saat olmamasına ve haşemayla kayıt almamalarına karşı vatandaşlar seslerini duyurmak istiyor.

 

Önceki gün Kadıköy Belediyesi Meclis toplantısında gündeme gelen havuz ile ilgili sunulan önergeyi okuduktan sonra konuşma yapan AK Partili Meclis üyesi Elif Lale Bilgili, “Vatandaşlarımız haşema mayosuyla havuza giremeyeceklerini söylediler. Neden bu şekilde bir uygulama var? Neden ayrımcılık yapılıyor? Eşit davranılmıyor, mayo bikini giyerken sorun yokta vatandaşımız neden haşemayla giremiyor? Vatandaşlardan çok şikayet aldık, herkese aynı haklar tanınmalı. Sadece bayanlar için ayrıca bir havuz kullanım saati olması gerekiyor. Bu düzenleme toplumun bütün kesimleri dikkate alınarak değerlendirilsin.” ifadesinde bulundu.

 

Kadıköy Belediyesi Ak Partili meclis üyeleri Kadıköy Belediyesi Meclis Başkanlığına bir önerge sundu. Üyeler önergede şu ifadelere yer verdi; ‘Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan Acıbadem yüzme havuzu ve spor merkezinin kullanımına yönelik hazırlanan programda, yetişkin üye olarak sınıflandırılan saatin sadece karma kullanıma özgü olduğu görülmektedir. Bu tesisler tüm Kadıköylülerin ödediği vergiler ile hayata geçirilen tesislerdir. Kamu yapıları tüm kamunun ortak malı ve inancı, düşünce yapısı, yaşam tarzı ne olursa olsun tüm Kadıköylülerin eşit oranda kullanıma açık olmalıdır. Tesisin programı incelendiğinde yetişkin kategorisi altında sadece karma kullanıma uygun olduğu görülmektedir. Böyle bir program oluşumu hangi kriterlere göre hangi amaçla, nasıl bir anlayış ile hazırlanmıştır. Tüm Kadıköylü hemşerilerimizin hassasiyetleri doğrultusunda tesisten istifade edebilecekleri bir saat uygulamasını hazırlamayı düşünüyor musunuz. Yukarıdaki sorularımızın cevaplanarak grubumuza verilmesi için önergemizin başkanlık makamına havalesini arz. ederiz.’ dedi.

📆 14 Kasım 2017 Salı 10:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR