MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Caddebostan, Kültür-Sanat, Manşet » Atatürk’ü anma konseri, Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapılacak
Atatürk’ü anma konseri, Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapılacak


İDSO, “Atatürk ve Müzik” başlıklı Haftalık Olağan Konseri 10 Kasım Cuma akşamı saat 20.00’de Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapılacak.

ATATÜRK’Ü ANMA ve EĞİTİM KONSERİ ise; 11 Kasım Cumartesi akşamı saat 20.00’de  Cennet Kültür Merkezi’nde müzikseverlerle buluşacak.

10 Kasım Cuma akşamı  saat 20.00’de Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi’nde Şef Cihat Aşkın                        yönetiminde ve Dilek Türkan (Soprano), Aykut Çınar’ın (Tenor)  solist olarak yer alacakları konserde aralarında Selanik Türküsü, Manastırın Ortasında, Şahane Gözler, Yemen Türküsü, Cumhuriyet Marşı, Tarcan Zeybeği, Karadeniz Marşı, Sarı Zeybek, İzmir’in Kavakları, Yanık Ömer ve Vardar Ovası’nın da yer aldığı ATATÜRK’ün Sevdiği Şarkılar, Rumeli Türküleri, Aryalar, Halk Müziği Eserleri, Zeybekler ve Marşlar seslendirilecek. Cihat Aşkın’ın solist olarak da yer alacağı konserin ikinci yarısında ise Ulvi Cemal Erkin’in Köçekçe eseri seslendirilecek.

 

11 Kasım Cumartesi akşamı saat 20.00’de Cennet Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan, Cihat Aşkın yönetimindeki Hakan Ali Toker’in ( Piyano ) solist olarak katılacağı “EĞİTİM KONSERİ”nde ise; Konçerto Formatında Düzenlenmiş Türk Sanat Müziği Eserleri dinleyicileriyle buluşacak.

 

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık: “Sanatseverleri  Atatürk’ü Anma Konserlerimize davet ediyoruz. Ulu Önder Atatürk’ü Saygı ve Müzik dolu bir akşamla anacağız”dedi.

 Program:

10 Kasım Cuma – Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi ( Atatürk ve Müzik ) – Saat: 20.00

* ATATÜRK’ün Sevdiği Şarkılar, Rumeli Türküleri, Aryalar, Halk Müziği Eserleri, Zeybekler ,Marşlar

11 Kasım Cumartesi – Cennet Kültür Merkezi ( Eğitim Konseri ) – Saat: 20.00

* Konçerto Formatında Düzenlenmiş Türk Sanat Müziği Eserleri

📆 07 Kasım 2017 Salı 16:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR