MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Caddebostan, Manşet, Sağlık » Caddebostan’da, “Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız” etkinliği
Caddebostan’da, “Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız” etkinliği


Medicana Sağlık Grubu’nun bu yıl 3. kez düzenlediği, “Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız” etkinliği, organ bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla 5 Kasım Pazar günü Caddebostan’da gerçekleştirilecek. Halka açık koşuda, Türkiye genelinde organ nakli bekleyen 24 bini aşkın kişiye dikkat çekilecek.

 

Medicana Çamlıca Hastanesi’nin önderliğinde, Kadıköy Belediyesi işbirliği ile 03-09 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında düzenlenen “Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız” koşusu, Pazar günü gerçekleştirilecek. Bu yıl 3. kez düzenlenecek etkinlikte katılımcılar Caddebostan Sahili’nde kurulacak 5 kilo metrelik bir parkurda yarışacak. Yarışı ilk üçte tamamlayan katılımcılara altın, bronz, gümüş madalya sunulacak. Her yıl gönüllülerin büyük desteğiyle gerçekleştirilen koşuda katılımcılar bu yıl, organ nakli bekleyen 24 bini aşkın kişi için koşacak.

 

“Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız” etkinliği; Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Valiliği, Spor Genel Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Türkiye Atletizm Federasyonu, Türk Kızılayı, TÜRKÖK, Kadıköy Belediyesi işbirliği ve Kent FM medya sponsorluğunda düzenlenecek.

📆 03 Kasım 2017 Cuma 16:17   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR