MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » Ataşehir’de gökyüzü uçurtmalarla renklendi
Ataşehir’de gökyüzü uçurtmalarla renklendi


Ataşehir Belediyesi’nce düzenlenen “Ataşehir Uçurtma Şenliği”ne yüzlerce çocuk rengarenk uçurtmaları ile katıldı. Ataşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile İstanbul Uçurtmacılar Derneği’nce gerçekleştirilen Uçurtma Şenliği’ne çocukların yanı sıra çok sayıda anne-baba da katıldı. Çocuklarıyla birlikte şenliğin yapıldığı alana gelen Ataşehirliler hem Ataşehir Belediyesi’nce dağıtılan uçurtmalarla hem de kendi hazırladıkları uçurtmalarla gönüllerince eğlendi.

Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları Hüseyin Hışman ile Sadık Kayhan’ın da katıldığı Uçurtma Şenliği’nin açılış konuşmasını yapan Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman, 17 mahalleden oluşan Ataşehir İlçesi sakinlerinin bir arada eğlenmesi ve tanışıp kaynaşması amacıyla bu şenliğin düzenlediğini söyledi. Hışman, “Belediye Başkanımız Battal İlgezdi’nin önemsediği bu tür etkinliklerle Ataşehirlileri günlük sıkıntılardan ve stresten bir an olsa da uzaklaştırmayı amaçlıyoruz.“ dedi.

Ataşehir Belediyesi’nin dağıttığı uçurtmaların yanı sıra Ataşehirlilerin kendi yaptıkları uçurtmalarla da katıldığı şenlikte Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Hışman ile Sadık Kayhan’da çocuklarla birlikte uçurtma uçurdu.

 Şenlik kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenler, bisiklet, futbol topu, eşofman takımı, kol saati gibi ödüllerini Ataşehir Belediye Meclisi Başkanı Hüseyin Çulha, Halkla İlişkiler Müdürü Ercan Gül, Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya, Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Ali Çağanış ve Veteriner İşleri Müdürü Necati Bozkurt’un elinden aldı. Yarışmalarda, En Yükseğe Çıkan uçurtma dalında birinciliği Sıla Yılmaztürk , ikinciliği Elif Bozkurt, üçüncülüğü ise Serpil Kirpikçi elde etti. En güzel Uçurtma kategorisinde ise birinciliği Bilge Su, ikinciliği Beyza Kaya, üçüncülüğü Eren Yılmaz kazandı. En İlginç Uçurtma dalında ise birinci Utku Gürtekin, ikinci Emre Hacıosmanoğlu , üçüncü ise Aleyna Eren oldu.

Galeri
📆 31 Mayıs 2010 Pazartesi 10:54   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR