MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Manşet, Sağlık » “Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız” etkinliği
“Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız” etkinliği


Medicana Sağlık Grubu’nun organ nakli konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediği “Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız” etkinliği, 5 Kasım Pazar günü Caddebostan’da gerçekleştirilecek. Bu yıl 3. kez yapılacak halka açık koşuda, Türkiye genelinde organ nakli bekleyen 24 bin 768 kişiye ve organ bağısının önemine dikkat çekilecek.

 

Medicana Sağlık Grubu,  03-09 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında düzenlediği “Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız” koşusu ile Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre sayısı 24 bini aşan nakil ihtiyacındaki hastaya umut olacak.

 

Medicana Çamlıca Hastanesi’nin önderliğinde bu yıl 3. kez gerçekleştirilecek etkinlik; Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Valiliği, Spor Genel Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Türkiye Atletizm Federasyonu, Türk Kızılayı, TÜRKÖK, Kadıköy Belediyesi işbirliği ve Kent FM medya sponsorluğunda düzenlenecek.

 

“Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız” etkinliğinde katılımcılar, 5 Kasım Pazar günü Caddebostan Sahili’nde kurulacak 5 kilo metrelik bir parkurda koşacak. Yarışı ilk üçte tamamlayan katılımcılara altın, bronz, gümüş madalya sunulacak. Her yıl gönüllülerin büyük desteğiyle gerçekleştirilen koşuda katılımcılar bu yıl, organ nakli bekleyen 24 bini aşkın kişi için yarışacak.

📆 31 Ekim 2017 Salı 12:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR