MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Manşet » Belediyesi Kadın Girişimcilik Merkezi düzenlenen törenle açıldı
Belediyesi Kadın Girişimcilik Merkezi düzenlenen törenle açıldı


Kadın girişimcilere kolaylık.

Ataşehir Belediyesi, İstanbul Kalkınma Ajansı işbirliğiyle hazırladığı Ataşehir Belediyesi Kadın Girişimcilik Merkezi düzenlenen törenle açıldı.

Ataşehir Belediyesi, İstanbul Kalkınma Ajansı işbirliğiyle hazırladığı Ataşehir Belediyesi Kadın Girişimcilik Merkezi düzenlenen törenle açıldı. Kadın girişimcilerin desteklenmesi amacıyla faaliyete geçirilen merkezin açılışına Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile kadın girişimciler ve davetliler katıldı. Yeni fikirlerin geliştirileceği merkezde üretilen ürünlerin pazarlanabilmesi için yönlendirme yapılacak. Girişimcilere 1 yıl süreyle merkezi ofis olarak kullanma imkanı sunularak kırılgan dönemlerinde işletmelere yardımcı olunacak.

Merkezde deneyimli personeller girişimcilere rekabet, fiyat, tedarik, girdi, işgücü piyasaları, fırsatlar ve tehditler gibi konularda bilgilendirme ve yol gösterimi yapılacak. Merkez 3 gruptan oluşan 160 kadına hizmet verirken kadınlara girişimleriyle ilgili eğitim verildi. Merkezde eğitim gören kadınlara sertifikalarını veren Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, daha sonra proje ortakları ve kadınlarla birlikte merkezi açtı.

Kadın Girişimciler Merkezi’nin açılışıyla ilgili konuşan Başkan İlgezdi, “Bugün burada çok güzel bir organizasyona imza attık. Devam eden bir organizasyondu. İstanbul Kalkınma Ajansı, Ataşehir Kaymakamlığı ile ortak bir çalışmayla kadın girişimciler merkezini açtık. Toplumda kadınlarımızın ayakta durması gerekiyor. Bundan sonra kısmet olursa satış için de güzel bir yer yapacağım” dedi.

Kadın girişimciler merkezinin açıldığı yerin aynı zamanda Ataşehir Belediyesi’nin kuruluş çalışmalarının yapıldığı yer olduğunu belirten Başkan İlgezdi, “O günlerden bugünlere 8 yıl oldu çok zaman geçti. Geldiğimizde bu kulübede başlamıştık. Bugün İstanbul’un en çağdaş ve güzel bir kenti oldu Ataşehir” diye konuştu.

📆 10 Ekim 2017 Salı 17:01   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR