MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Sağlık » Hastanelere kan veya idrar tahlili için mesleki toksikoloji laboratuvarı
Hastanelere kan veya idrar tahlili için mesleki toksikoloji laboratuvarı


Sağlık Bakanlığı tarafından İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Meslek Hastalıkları Hastanesine laboratuvar fonksiyonelliğinin kapasitesinin geliştirilmesi çerçevesinde çok sayıda elementin niteliksel (kalitatif) ve niceliksel (kantitatif) olarak ölçülmesine olanak sağlayan ileri teknoloji ürünü olan cihaz alımı gerçekleştirilmiştir.

 

Bu cihazla kan veya idrar numunelerinde “Kurşun, Bakır, Nikel, Krom, Çinko, Kobalt, Mangan, Alüminyum, Kadmiyum, Civa, Kalay, Arsenik, Molibden, Stronsiyum, Lityum, Berilyum, Baryum, Galyum, Rubidyum, Selenyum, Tungsten, Titanyum, Platinyum” gibi periyodik tabloda yer alan 50’den fazla elementaynı anda ve çok düşük çözünme miktarlarında (nanogram-pikogram/L) hassas ve hızlı bir şekilde analiz edilebilmekte, tek bir numune içindeki 50 kadar elementin analizi beş dakika kadar bir sürede ölçülebilmektedir.

 

Analiz Süresi

Normal şartlarda, bu cihazla analiz sonuçlarının teslim süresi 7 iş günüdür. Analiz yoğunluğuna, örnek matrisine bağlı olarak bu süre kısalabilir veya uzayabilir. Bu konuda bilgi almak için laboratuar sorumlusu ile bağlantıya geçilmelidir. Hızlı analiz talepleri 1-3 gün içerisinde tamamlanmaktadır.

 

Kalite Kontrol

İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Meslek Hastalıkları Hastanesi Laboratuvarına teslim edilen örnekler kalite kontrol güvencesi ile analiz edilmektedir. Analizin ölçüm kalitesi analitik ve metot blank analizi, standart kalibrasyon (ölçümleme) çözeltilerinin periyodik analizi, bazı örnek analizlerinin tekrarı, standart referans madde analizi ve örneklere eklenen içsel standartların analizi ile kontrol edilmekte; böylelikle analizin doğruluğu, hassasiyeti ve tekrarlanabilirliği ölçülebilmektedir. Örnek okumaları 3 kere tekrarlanmaktadır. Örnek analizleri arasında kirlenmeyi engellemek için, tüm akış sistemi % 1’lik ultra saf nitrik asit çözeltisi ile otomatik olarak yıkanmaktadır.

📆 25 Temmuz 2017 Salı 14:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR