MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Manşet » Ahmet Şimşek: Cumhuriyet bizlere Atatürk’ün armağanıdır
Ahmet Şimşek: Cumhuriyet bizlere Atatürk’ün armağanıdır


İstanbul’un Kartal ilçesindeki Ahmet Şimşek Koleji’nin kurucusu Ahmet Şimşek; “15 Temmuz’da yaşananları, vatanımıza kastedenleri ve onların karşısında duran vatandaşlarımızın canı pahasına verdiği mücadeleyi unutmadık, unutturmayacağız. Cumhuriyet bizlere Atatürk’ün armağanıdır ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli kültürdür. Bu armağanı korumak en büyük, en önemli görevimizdir.” dedi.
15 Temmuz’un dönüm noktası olduğunu, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen cumhuriyet ve demokrasi anlayışının, birlik ve beraberliğin her geçen gün daha da güçlendiğini vurgulayan Ahmet Şimşek, daha güçlü ve refah yarınlara ulaşabilmek için eğitim ve kültürün önemini dile getirdi, Atatürk’ün söylediği; “Türkiye Cumhuriyetinin temeli kültürdür.” sözüne dikkat çekti.
“Eğitime ve kültüre daha çok önem verilmelidir.”
Her zaman olduğu gibi bugünden sonra da vatanına, milletine, bayrağına, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı başarılı insanlar yetiştirmek için çalışacaklarını vurgulayan Ahmet Şimşek yaptığı açıklamada; “Cumhuriyet bizlere Atatürk’ün armağanıdır ve ülkeyi gençlere emanet etmiştir. Hiçbir güç ve kirli oyunlar bu kutsal emaneti zedeleyemez. Atatürk ayrıştırmaya, uzaklaştırmaya karşıydı. Birlik ve beraberlik içinde özgür yaşamak için uğraştı. O’nun sayesinde ümmetten ulusa geçildi ve kültür ordusu kuruldu. Her birimiz bu kültür ordusunun neferleriyiz. Atatürk’ün söylediği; ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli kültürdür. Bir millet savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuyla mümkündür. Eğitim, kültür ve bilgi aydınlığa açılan en geniş penceredir. Eğitimdir ki bir milleti; ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder. En büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaştır. Toplumu gerçek amacına, gerçek mutluluğuna ulaştırmak için iki orduya gerek vardır. Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri ulusun geleceğini yoğuran bilim ordusudur. Bu ordulardan her ikisi de aynı derece gerekli, kıymetlidir, her ikisi de hayatidir. Ancak bilim ordusunun kıymet ve kutsallığını anlatmak için şunu söyleyeyim ki, bilim ordusu, ölen ve öldüren birinci orduya, niçin ölüp, niçin öldürdüğünü öğreten ordudur’ sözleri bu nedenle hayati önem taşımaktadır. 15 Temmuz’da yaşananlar bize iyi bir ders olmalıdır ve bir daha bu tür kalkışmaların yaşanmaması için eğitime, kültüre daha çok önem verilmelidir. Vatan uğruna canlarını veren tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.

📆 13 Temmuz 2017 Perşembe 23:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR