MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Basında Kadıköy, Belediye, Büyükşehir, Etkinlikler, Genel, Kültür-Sanat, Manşet, Toplum » Bahariye Sanat Galerisi Güler Çağlar’ın ‘’Parçalanma‘’ sergisine ev sahipliği yapıyor.
Bahariye Sanat Galerisi Güler Çağlar’ın ‘’Parçalanma‘’ sergisine ev sahipliği yapıyor.


 

Güler Çağlar 11- 23 Mayıs tarihleri arasında ‘’Parçalanma‘’ sergisi ile Bahariye Sanat Galerisi’nde sevenleri ile buluşacak.

Sanat Tarihi ve Arkeoloji bölümünü tamamlayan sanatçı yüksek lisans derecelerini Pazarlama ve Resim Ana Sanat aldı. Sanata gönül veren Çağlar bu alanda çalışmalarına da “Parçalanma” adlı sergisi ile devam ediyor.

 

Sanatçı çalışmalarından şu şekilde bahsediyor: “Bir şey koptu benden, şey, her şeyi tutan bir şey.” Necip Fazıl Kısakürek

 

“Günümüz dünyası küreselleşme dünyasıdır. Bundan her bir şeyin küresel odaklı bir bakış açısıyla algılanıp, kavranması gerektiği anlamı çıkar. En büyük paradoks, özellikle bu çağda hiçbir şeyin evrensel ve bütüncül bir yapının parçası olamayacağı gerçeğidir. Çağımızda bilimden sanata, maddeden manaya, ahlaktan felsefeye, insandan topluma her şey kendi içinde bir bütün değildir artık. Bütünlük bilinci kuru bir hayalden başka bir şey değildir. 21. Yüzyılın insanı ve sanatçısı olarak sanatımın tek ve biricik odak noktası bu olgudur. Parçalanma ilişkilerde bağların erimesi, sınırların yok olmasıdır. Bu büyük kırılmayı kendi hayatımda yaşadığım gibi toplum ve kültür hayatında da yaşıyorum. Bilincimin parçalanmış aynasında gördüklerim çalışmalarımda parçalanmış imgelerle örülmüş eserlere dönüşmektedir. Bu bir arayış mı? Değil. Bu reddedilemeyecek bir olgu. Her şey, herkes evinde sürgün, içinde sürgün, dünya da sürgün ve yersiz – yurtsuz.’ diye sözlerine devam eden sanatçı Pazar ve Pazartesi hariç her gün 12:00- 19:00 arası Bahariye Sanat Galerisi’nde sevenleriyle buluşmayı bekliyor.

📆 02 Mayıs 2017 Salı 16:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR