MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Mekanlar » Sabiha Gökçen’den Şehir Merkezine Ulaşım
Sabiha Gökçen’den Şehir Merkezine Ulaşım


Türkiye’nin en hızlı büyüyen havalimanlarından olan Sabih Gökçen Havalimanı, hizmet verdiği yolcu sayısı bakımından birkaç yıl önce Avrupa’nın en hızlı gelişen havalimanı oldu ve günümüzde de gittikçe büyüyen yolcu sayısına hizmet veriyor.

 

Sabiha Gökçen havalimanı 2016 yılında, yıl boyunca olan sayılara göre; günümüzde Atatürk Havalimanı’nın hemen arkasından, Antalya Havalimanı’nın hemen önünde Türkiye’nin en kalabalık ikinci havalimanı. Bunca yolcunun çok ciddi bir kısmı da İstanbul şehir merkezine seyahat ediyor. Şehir içi ulaşımda en çok kullanılan arter de ilçemiz Kadıköy sınırları üzerinden geçiyor.

 

Yer hizmetleri transferi için en sık kullanılan yöntem Havataş araçları. Kadıköy ve Taksim güzergahında İETT tarafından işletilen otobüsler duraksız bir şekilde havalimanı transfer hizmeti sağlıyor. Bir diğer sık tercih edilen yöntem ise Sabiha Gökçen havalimanı araç kiralama. Uçaktan iner inmez havalimanında kiralık otomobilleriyle şehre giden kişilerin başında iş için İstanbul’a seyahat eden yerli ve yabancı iş insanları ile turistler geliyor.

 

Sabiha Gökçen, aynı zamanda Anadolu yakasının da Marmara havalimanı özelliğinde. Bursa, Kocaeli, Yalova gibi illere de ulaşım için bu havalimanı kullanılıyor. Bu yolcuların da ilk tercihleri havalimanı servisleri, otobüsler ve yine havalimanı araç kiralama seçeneklerinden uygun olan birini tercih ederek otomobille ulaşım.

 

Sabiha Gökçen’den İstanbul şehir merkezine ulaşım için bir diğer yöntem de tarifeli İETT seferleri. Birkaç express, birkaç da genel hat olmak üzere başta ilçemiz Kadıköy’e doğru giden birçok Sabiha Gökçen İETT otobüsü havalimanında yolculara hizmet veriyor. İstanbul Kart ve Akbil ile ulaşım sağlanabilen bu hatlarla Anadolu yakasının birçok noktasına ulaşmak mümkün.

 

Elbette şehir merkezine ulaşım için bir yöntem olarak da ticari taksi uygulaması görülüyor. Sabiha Gökçen’den ilçemiz Kadıköy’e taksi ücreti 2017 Şubat ayı itibariyle 40 TL civarı yazarken, Levent yönünde bu tutar köprü hariç 60 TL dolaylarında seyrediyor. Trafik yoğunluğuna bağlı olarak taksi ücretinde değişiklikler görülebiliyor.

 

Kendi otomobilleriyle de kısa süreli tatil veya seyahatleri öncesi Sabiha Gökçen Havalimanı’na park eden yolcular olduğu görülmekte. Bu yolcular otoparklardan hususi araçlarıyla kent merkezine veya civar illere gidebilmekte. Hem havalimanı içindeki park noktaları hem de havalimanına biraz mesafede olan ve hava yolu şirketlerinin ücretsiz transfer hizmetiyle ulaşılan uzun dönem otoparklar, bu yolculara park hizmeti sağlıyor.

 

Son olarak özel firmaların hava yolu transfer hizmetleri de bulunuyor.  

📆 13 Şubat 2017 Pazartesi 19:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR