MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Kadın, Manşet, Sağlık » “Rüyasında gördüğü evladına kavuşabilmek için gün sayıyor”
“Rüyasında gördüğü evladına kavuşabilmek için gün sayıyor”


Yıllardır çocuk sahibi olabilmenin hayalini kuruyordu…

Mutlu bir evliliği olan her çiftin hayali kuşkusuz mutluluklarını taçlandıracak bir bebek sahibi olmak. Bu yolda ilerlerken evdeki hesap çarşıya uymayıp çiftlerin bazı aksaklıklar ile karşı karşıya kaldığı günler olabilmektedir. 39 yaşındaki Kiraz Hanım, 6 yıllık evliliklerinde tek eksiğin çocuk olduğunu düşünerek doğacak bebeğinin hayallerini kurmaya başlamıştı. Maalesef Kiraz Hanım için hayat planladığı şekilde gitmedi ve üst üste denediği tedavilere rağmen anne olamadı. Aylar önce izlediği bir programın sunucusunu rüyasında gören ve çocuğunun olmasına vesile olacağını hisseden Kiraz Hanım, program ekibine ulaşarak televizyonda canlı yayın konuğu olmuştur. Yaşadığı talihsiz günler artık geride kalmıştır ve o gün şans Kiraz Hanım’ın yüzüne gülmüştür. Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bahçeci Kiraz Hanım’ın tüm tedavisini üstlenmiştir ve aylar süren tedavinin sonunda Kiraz Hanım hamilelik haberini yine aynı programda almıştır.

 

Malatya’da yaşayan Kiraz Hanım 6 yıl önce mutlu bir evliliğin ilk adımlarını atarak yuvasını kurmuştu. Çok geçmeden bir bebek planlayan çift bazı sağlık problemleri ile karşılaşınca tüp bebek yöntemini denemeye karar vermişlerdi. İki defa başarısız aşılama iki defa da başarısız tüp bebek denemesi yaşayan çiftin umutları tükenmeye başlamıştı. “Çocuk sahibi olmayı çok istiyorum, çocuğumla beraber uyanmak, günümü onunla geçirmek, onunla birlikte gezip eğlenmek istiyorum” diyen Kiraz Hanım; bir gün gördüğü rüyanın etkisinde kalmış ve bu rüyanın üzerine takipçisi olduğu programın ekibine ulaşmıştır. Rüya gereği sunucu elinde bir kase ile Kiraz Hanım’ın yanına geliyor ve kasenin içinde doktorun çocuk sahibi olabilmesi için hazırladığı bir macun olduğunu söylüyordu. Kanal üzerinden sunucuya ulaşan Kiraz Hanım program ekibinin daveti ile Malatya’dan kalkıp İstanbul’a gelmiştir. Kendisinin yıllardır verdiği uğraş sonunda başarıya ulaşamaması karşısında program yetkilileri Kiraz Hanım’ı Prof. Dr. Mustafa Bahçeci’ye emanet etmiştir. Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bahçeci; o gün itibariyle Kiraz Hanım’ın tüm tedavisini üstlenmiştir ve kendisini kapsamlı bir değerlendirmeye almıştır.

 

 

 

 

“GELİŞEN TEKNOLOJİ SAYESİNDE DOĞRU EMBRİYOYU BULARAK YÜKSEK ORANDA GEBELİK ELDE EDİYORUZ”

Yıllardır kendisine ulaşmak istediği ve tüp bebek alanında sayısız başarıya imzasını atan Prof. Dr. Mustafa Bahçeci’den aldığı tedavi sözü Kiraz Hanım’a umut ışığı olmuştur ve bebeğine kavuşacağı bu yolda sağlam temeller atabilmesi için büyük bir moral kaynağı olmuştur. Prof. Dr. Mustafa Bahçeci;günümüzde Kiraz Hanım gibi çocuk sahibi olmak isteyen hastalar için çok sayıda teknoloji mevcut, bu gelişmeler sayesinde de kişilerin çocuk sahibi olma hayalleri kolaylaşmış diyebiliriz. 39 yaşında olması tedavi için olumsuz bir faktör olabilir ama bizim korkacağımız bir durum değil çünkü teknoloji sayesinde doğru embriyoyu bulduğumuzda yüksek oranda gebelik elde edebiliyoruz. Kiraz Hanım’ı değerlendirmeye alıp bir tüp bebek tedavi programı uygulayacağız, embriyoların hem genetik yapılarına bakacağız hem de enerjilerin ölçeceğiz. Burada biraz süreye ihtiyaç var gerekli emek harcandıktan sonra güzel sonuçlara ulaşacağız” dedi.

 

“TEKRARLAYAN TÜP BEBEK DENEMELERİNE RAĞMEN ELDE EDİLEN BAŞARININ SIRRI”

İstanbul’da eşinden ve ailesinden uzakta tedavi sürecini geçiren Kiraz Hanım her koşula rağmen mücadelesini bırakmadan doktorlarının tavsiyelerine uyarak sevdiklerine müjdeli haberi vereceği günün heyecanını yaşamaktadır. Kendisini bu süreçte hiç yalnız bırakmayan ve hem tıbbi anlamda hem de manevi anlamda desteğini esirgemeyen Prof. Dr. Mustafa Bahçeci aylardır üzerinde büyük bir titizlikle çalıştığı tedavinin detaylarını şöyle özetlemektedir ;Kiraz Hanım’ın daha önce başvurduğu merkezlerde 2 defa başarısız aşılama ve 2 defa başarısız tüp bebek uygulaması olmuştur. Bunun üzerine hastamıza tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarının nedenine yönelik detaylı değerlendirme yapıldı. Eşinin ve kendisinin kromozom yapısı incelendi. Sonrasında tutunmaya engel olabilecek içi sıvı dolu tüpler olup olmadığını tespit etmek için rahim tüp filmi çekildi. Yumurtalık rezervini değerlendirmek için AMH düzeyine bakıldı. Yapılan değerlendirmeler sonrası Kiraz Hanım’a genetik ayıkama ( PGS ) yöntemiyle Mitoscore değerlendirmesi uygun görüldü. Uygulanan kişiye özgü ilaç protokolü sayesinde yüksek düzeyde kaliteli yumurta elde edildi. IMSI yöntemi yani standart tedaviden 40 kat daha fazla büyütülerek seçilen spermlerle mikroenjeksiyon işlemi gerçekleştirildi. Embriyolar vitrifikasyon yöntemi ile donduruldu. Sağlıklı embriyo bulunduktan sonra rahim içi tabakasının tutunabilirliği için en uygun günü tespit eden ERA testi uygulandı ve aynı test ile embriyolara karşı gelişen bir reaksiyon olup olmadığı tespit edildi” diyerek alınan sonuçlar ışığında embriyo transferi uygulanarak başarıya ulaşıldığını belirtti.

 

 

 

KİRAZ ATABEY: “ÜMİTLERİMİN TÜKENDİĞİ ANDA İMDADIMA MUSTAFA BAHÇECİ YETİŞTİ”

Yaklaşık 4 aydır tedavi süreci devam eden Kiraz Hanım sonunda hayallerine kavuştu. Şu günlerde çocuğunu kucağına alacağı günü büyük bir sabırsızlıkla beklemektedir. Canlı yayına tekrar konuk olan Kiraz Hanım; Prof. Dr. Mustafa Bahçeci’nin test sonucunu okumasıyla hamile olduğunu öğrendi. Yıllardır verdiği çabanın karşılığını alabilmenin mutluğunu yaşayan Kiraz Hanım gözyaşlarını tutamadı. Kendisiyle birlikte eşinin ve tüm sevdiklerinin ekran başında aldığı müjdeli haber ile birlikte Kiraz Hanım; “Doktoruma çok teşekkür ediyorum, ben çok zor bir vakaydım, ümitlerimin tükendiği anda imdadıma Mustafa Hocam yetişti. Bizi izleyen herkese tek tavsiyem başarısız denemeleri de olsa emek vermeye devam etsinler ve umutlarını asla yitirmesinler” dedi.

📆 01 Şubat 2017 Çarşamba 11:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR