MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Mekanlar » Yöresel Yemek Kadıköy Otantik Anadolu’da yenilir
Yöresel Yemek Kadıköy Otantik Anadolu’da yenilir


Bugün  Öğlen yemeği için  yöresel yemekleri  tatmak için  Otantik   Anadolu yemeklerindeydik. 1998  yılından beri   müşterilerine hizmet sunan    Otantik Anadolu  yemeklerine  2003 -2004 senelerinde    iş arkadaşlarım    ile iş çıkışı  Sivas  yemeklerinin   meşhur yemeği Hıngal  ( Patatesli Mantı )  yemek için   sürekli Kadıköy’e geldiğimizi  bilirim. Bugün   öğlen yemeğine  gittiğimizde  benim için  Nostalji   olup , seneler  öncesini dün gibi   hatırladım.

otantik3

Tadım yemeğinde Hıngal   olunca  bayağı mutlu oldum. Çünkü  Hıngal ‘ın tadı nefistir. Yanında Keşkek, Kıymalı İçli Köfte  ve karışık Gözleme  derken bugün midemiz  bayram etti.

otantik

Sivas yöresine ait Yuvarlama   Çorbası    damakta ayrı bir tat bıraktı.Bol  baharatlı   ve   bulgurlu köfteler eşliğinde  tadı gerçekten müthişti.   Tatlı olarak da   irmik  helvası yanında çay.  Oh mis gibi .  🙂 Yazarken bile , yemekleri şu an  yer gibi hissetmeye başladım.

otantik1

Otantik Restaurantın  tam karşısında ise   gözleme yapan   bayan  ile karşılaşıyoruz. Anadolu’nun geleneksel yemeği olan  Gözlemeyi her türlü   sipariş edebiliyorsunuz.Kıymalısından tutunda , Peynirlisine ve ıspanaklısına   kadar. Hatta karışım yaparak da sipariş edebiliyorsunuz.   Restaurantın dekarasyonu  ise otantik bir şekilde düzenlenmiş.

Yolunuz Kadıköy ‘e düştüğünde  yöresel yemeklerin lezzetini  tatmak için kesinlikle  bu  mekana  uğramalısınız.

Otantik Anadolu Yemekleri  
Caferağa, Muvakkıthane Cd. 24/A, 34710 Kadıköy
Sevgiyle Kalın  

Arzu Batur Yalçınkaya 

Lezzet  Tramvayı 

Galeri
📆 25 Kasım 2016 Cuma 08:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR