MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Atatürk, Kültür-Sanat, Manşet » Kadıköy’de “Bu Kalp Seni Unutur Mu?” Atatürk Resimleri Sergisi Açıldı
Kadıköy’de “Bu Kalp Seni Unutur Mu?” Atatürk Resimleri Sergisi Açıldı


Galeri İstanbul 1881, Cumhuriyet’in 93. yıl dönümüne özel “Bu Kalp Seni Unutur Mu?” isimli Atatürk Resimleri Sergisi’yle Kadıköy Bahariye’de açıldı. İstanbul’un ve Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm ulusal ve uluslararası platformlarda sanat aracılığı ile tanıtımlarına katkı sağlamak amacıyla 2 yıl önce kurulan ve yeni sanat merkezi “Galeri İstanbul 1881″i hayata geçiren İstanbul 1881, İngiliz Ressam Ned Pamphilon’un Atatürk Resimleri Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor.

Genel Müdür Alp Armutlu; “2 sene önce AVM koridorlarında gerçekleştirdiğimiz etkinlikler esnasında bugünleri hayal ederek kurulduk, şimdi artık tüm sanat severleri kendi yerimizde ağırlayacağız. Özellikle Cumhuriyet’in 93. yılında bir Atatürk sergisi ile İstanbul’a “merhaba” diyebilmek çok kolay değil ancak inanılmaz mutluluk verici. Çağdaş Cumhuriyet’in tüm kazanımları için sanat dünyası ile el ele çalışacağız ve üreteceğiz. İlk sergimizde iş ortağımız, dostumuz, İstanbul’u bizden daha iyi tanıyan Ned Pamphilon ile farklı bir Atatürk sergisiyle sanat severlerin hizmetindeyiz. 11 Kasım’a kadar sürecek sergimiz için tüm vatandaşlarımızı ve özellikle çocuklarımızı sergimize bekliyoruz” dedi.

Ressam Ned Pamphilon ise; “İstanbul1881 kurulduğu ilk günden itibaren sanatımı destekleyen bir platform oluşturdu. Bu destek çok önemli bir sergi ile yine devam ediyor, Bu Kalp Seni Unutur Mu? Çok samimi bir şekilde tüm insanlara sorduğumuz bir soru, bunu sergi başlığı yaparak dikkat çekmeyi ve insanları resim sanatına doğru yönlendirmeyi hedefledik, umarım herkesin beğeneceği güzel bir sergi olur. Sergide yer alan eserler arasından benim için en çok ön plana çıkan eser, Atatürk Gülümsüyor Tablosu, nedeni ise son derece basit; yaşadığımız çağda tüm dünyada şartlar ne kadar kötü olursa olsun bence 1. Dünya Savaşında Mustafa Kemal’in  19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıktığı zaman diliminde olduğu kadar kötü değil, bu yüzden Mustafa Kemal Atatürk Gülümsüyor, sanat ile insanları Atatürk’ün Barışı’na davet etmek istiyorum, Halep’te Musul’da olanlar için son derece üzgünüm, fırsatım olursa Türkiye’nin komşusu Suriye için elimden geleni yaparak sanat ile dünya barışını bu ülkeye davet etmek isterim.”

30 adet Ned Pamphilon eserinin yer aldığı sergi, 11 Kasım’a kadar ücretsiz olarak gezilebilecek.

📆 30 Ekim 2016 Pazar 22:41   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR