MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Atatürk, Etkinlikler, Genel, Göztepe, Kozyatağı, Manşet, Sağlık, Toplum » Epilepsi’yi hastalara daha iyi anlatmak için dernek kurdular!

Epilepsi’yi hastalara daha iyi anlatmak için dernek kurdular!Hem dernek kurdular, hemde ‘Epilepsiyle Yaşam’ adlı seminerler ve çeşitli etkinlikler yaparak hizmet veriyorlar.

Derneğin adı “Epilepsi Hastaları ve Yakınları Derneği”

Epilepsi Hastaları ve Yakınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Öztürk. Derneğin faaliyetleri ve çalışma programları hakkında açıklamalar yaptı.

 

 

Öztürk, “Epilepsi Hastaları ve Yakınları Derneğini 2013 Şubatta kuran kişiyim. Epilepsi rahatsızlığı olan kişileri de topluma kazandırılması, toplumdan dışlanmaması, epilepsili bir kişi ile karşılaştıkları zaman ne yapması –ya da yapmaması- gerektiğini bilen bir toplum oluşturmayı, bu hastalıkla her an hepimizin karşılaşabileceğine dair bilgi sahibi olması, bunun bulaşıcı bir hastalık olmadığını bilerek, işe alımlarda özürlü personel olarak onlarında çalışabileceğini öğrenmeleri; karşılaştığı epilepsi hastalarına daha müspet davranmasını sağlamak amacıyla çalışmalar yapıyoruz. Türkiye’de hastaların tek epilepsi derneği olup, Dünya Epilepsi Derneğine de üyeyiz.

 

Her yıl olduğu gibi, epilepsili çocuklar için, resim çizme, fotoğraf çekme gibi yarışmalar ilaç firması sponsorluğunda düzenlemişti. Epilepsi Hastaları ve Yakınları Derneği olarak, dünya epilepsi günü olan 8 Şubat 2016  tarihinde Beylikdüzü ve Sarıyer’de etkinlik düzenlemiştik. Etkinliklerimizi Epilepsiyle Savaş Derneği olan doktorlarımızın derneği ile beraber yürütüyoruz. Beylikdüzü’nde uzman doktor Günay Gül anlatımı yapıp; sorularımızı yanıtladı.

epilepsi-dernegi-doktor

23 Temmuz 2016 cumartesi günü saat 15.00 itibariyle, Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezinde ‘Epilepsiyle Yaşam’ adlı seminer gerçekleşti. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Betül Tekin’in katılacağı bu seminerde epilepsi nedir, epilepsili hastalarımıza nasıl yardımcı olabiliriz, epilepsi ile nasıl yaşarız konularını içeren seminerden sonra, doktorumuz Betül Tekin, misafirlerimizin sorularını yanıtladı.

 

2 ayda bir (Eylül ,Kasım…) ayın son cumartesi günü Beylikdüzü ve Kadıköy ilçelerinde doktorlarımızın desteği ile seminerler düzenleyeceğiz. Hem çalışanlara, hem de ev hanımlarına hitap edebilmek için; ayın son cumartesisine denk gelen tarihte öğleden sonra seminerlerimiz gerçekleşecektir. Avcılar Belediyesi ile görüşmeler devam ediyor. 24 Eylül 2016 tarihinde Kozyatağı Kültür Merkezinde olacağız.

 

30 Ağustos ve 29 Ekim tarihlerinde ise, halkımızı bilinçlendirmek amacıyla, Şişli Belediyesi’nde Osmanbey mevkinde bulunan Mistik Park, Kadıköy Belediyesi’nde Göztepe’de bulunan Özgürlük Parkı içerinde kurulacak standımızda, epilepsi ile ilgili broşürler dağıtıp; hem halkın durumu ile ilgili bilgi almak, hem de onları bilgilendirmek için anket düzenlemek için izinler alındı. 30 Ağustosta Özgürlük Parkındaydık.

 

Beylikdüzü etkinliği 2 siyasi gazete, 5 yerel gazete ve 1 sağlık dergisinde çıktı. Büyükçekmece etkinliği ise 2 yerel gazetede çıktı. 30 Ağustos tarihinde Aydınlık gazetesinde çıktı. İlerleyen süreçte hem yazılı, hem de görsel olarak halkı bilgilendirmeyi amaçlıyoruz.

 

Yaptığımız etkinlikleriz nörologlar tarafından gerçekleşiyor. İlerleyen süreçte seminerlerimizi sırayla doktor, psikolog ve avukatların veresiyle, farklı konularda halkımıza yardımcı olacağız.

 

Her geçen gün, hem üye sayısının, hem seminer verilen yer sayısının artması ve daha çok noktaya uzanarak, ülkemizin birçok noktasında bulunan epilepsili hastalarımıza dokunmayı amaçlıyoruz. Bu sonuca derneğimiz ancak; hastalarımız, doktorlarımız, medyamız sayesinde ulaşacaktır” dedi.

📆 03 Eylül 2016 Cumartesi 16:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR