MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Eyüboğlu Anaokulu Öğrencileri Yaratıcılıklarını Yarıştıracak!
Eyüboğlu Anaokulu Öğrencileri Yaratıcılıklarını Yarıştıracak!


Eyüboğlu Eğitim Kurumları Çamlıca Kampüsü’nde Anaokulu 4 yaş ve hazırlık sınıfı öğrencileri arasında 30 Mayıs’ta “Minik Dokunuşlar, Büyük İşler” yaratıcılık yarışması düzenlenecek.

 

 

Eyüboğlu Eğitim Kurumları Çamlıca Kampüsü’nde Anaokulu 4 yaş ve hazırlık sınıfı öğrencileri 30 Mayıs Pazar günü yaratıcılıklarını yarıştıracak. “Minik Dokunuşlar, Büyük İşler” adlı yaratıcılık yarışmasında öğrenciler, 6 – 8 kişiden oluşan gruplar halinde öğretmenleri tarafından önceden belirlenmiş kategorilerde yaratıcılıklarını konuşturacaklar. Yaratıcı ürünlerin yarışacağı kategoriler ise şöyle: “Hediye Paketi”, “Çanta Tasarımı” ve “Arkadaşlık Yorganı”. 

10.00-12.00 arasında yarışacak olan 4 yaş grubundaki öğrenciler, ilk aşamada hediye paketi, 2. aşamada ise çanta tasarımı yapacaklar. Bir aşamanın 20 dakika süreceği yarışmada 16 farklı grup yaratıcılıklarını gösterecek.

Hazırlık sınıflarının yarışması ise 13.30-15.30 arasında gerçekleştirilecek. Yarışmaya Ataşehir, Sabancı ve Batı Ataşehir Hazırlık Sınıfı öğrencilerinden oluşan 20 grup katılacak.

Öğrenciler, ilk aşamada hediye paketi, 2. aşamada 50×70 boyutundaki kağıtlardan arkadaşlık yorganı tasarlayacaklar. Daha sonra bu arkadaşlık yorganı birleştirilecek ve büyük bir yorgan oluşturulacak. Yarışmanın sonuçları resim ve yaratıcılık öğretmenlerinin oluşturduğu jüri tarafından belirlenecek ve dereceye giren gruplara sertifikaları verilecek. Yarışma sonunda, öğrencilerin okulda kendi hazırladıkları çantalardan oluşan “Benim Çantam Sergisi”, Eyüboğlu Çamlıca İlköğretim Binası’nda gezilebilecek.

📆 18 Mayıs 2010 Salı 12:18   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR