MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Atatürk, Etkinlikler, Manşet, Toplum » KARTALLI ÇOCUKLAR 23 NİSAN’I COŞKUYLA KUTLADI
KARTALLI ÇOCUKLAR 23 NİSAN’I COŞKUYLA KUTLADI


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kartal’da coşkuyla kutlandı. Kartal Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde kreş öğrencileri düzenledikleri gösterilerle izleyenlerin hayranlığını kazandı. Kartallı çocukların ve Arnavutluk’tan gelen çocuk halk oyunları ekibinin katılımıyla şenlik havasında geçen kutlamalarda Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, geleceğin teminatı çocukların bayramını kutladı.

 

Kartal Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, CHP Kartal İlçe Başkanı Erdal Kıskanç, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Gürsel Öğüt ve diğer kurum ve kuruluşların yöneticilerinin katıldığı Atatürk anıtına çelenk koyma töreniyle başladı.

 

Kartal Belediyesi tarafından Kartal Meydanı’nda düzenlenen şenliğe Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve eşi Feray Öz, Belediye Başkan Yardımcıları, Kartal Belediyesi Meclis üyeleri, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı ve üyeleri, Kent Konseyi üyeleri, birim müdürleri ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

 

Çocukların 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, ” Çocuklar, bayramınız kutlu olsun. Cumhuriyet, halkın kendi özgür iradesiyle kendini yönetmesidir. İşte 23 Nisan Cumhuriyetin demokrasiyle taçlandığı gündür. Bugün aslında demokrasi bayramı. Mustafa Kemal Atatürk, bu bayramı çocuklara hediye etti, ülkenin geleceğini hediye ettiği gibi. Çocuklar her zaman olduğu gibi önyargısız . Bu nedenle güzel bir bayram kutlaması yapıyorlar ama demokrasi yani sandığın unsurları olan partiler ve büyükler, bu güzel bayramı birlikte kutlamayı bir türlü öğrenemediler. İnşallah ilerde öğrenecekler. Hiç kimse hiçbir şeye heveslenmesin. Allah’ın izniyle dört yıl sonra 100. yılda daha büyük coşkuyla bu bayram kutlanacak ” dedi.

 

Kreş Öğrencileri Gösterileriyle Herkesi Büyüledi

 

Kartal Belediyesi’nin ilçede hizmet veren 11 ayrı kreşinde eğitim-öğrenim gören öğrencileri 23 Nisan Çocuk Şenliğinde gösterileriyle izleyenler adeta büyüledi. 5 yaş grubu öğrencileri, Türkçe koro gösterisi, Atatürk şiirleri, jimnastik, İngilizce koro gösterisi ve heykel sempozyumuyla sahnede yer alırken 6 yaş gurubu öğrencileri de drama gösterisi, halk oyunları ve koro gösterisiyle büyük beğeni topladı. Kreş öğrencilerinin yaptıkları gösteri ve Arnavutluk’tan gelen çocuk halk oyunları ekibinin gösterisi Kartallılar tarafından büyük bir coşkuyla alkışlandı. Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, Arnavutluk halk oyunları ekibine günün anısına kartal heykelciği takdim ederken ekip üyeleri de Okay’a çeşitli hediyeler takdim etti.

 

Etkinlikler kapsamında Kartal Belediyesi tarafından Kartal Meydanı’na kurulan oyun gruplarının yanı sıra 9D sinema gösterimi, illüzyon ve animasyon gösterisi, kum boyama, yüz boyama, mısır, balon, pamuk şeker, maskot bando, masal kahramanlarıyla Kartallı çocuklar, gün boyu gönüllerince eğlendi.

 

📆 23 Nisan 2016 Cumartesi 18:14   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR