MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Atatürk, Belediye, Etkinlikler, Genel, Manşet, Toplum » Uluslararası Çocuk Festivali coşku dolu başladı
Uluslararası Çocuk Festivali coşku dolu başladı


11. Uluslararası Pendik Çocuk Festivali, Arjantin, Arnavutluk, Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, Kosova, Letonya, Makedonya ve Ukrayna’dan gelen çocukların da katılımıyla başladı. Kortej yürüyüşü ve sahne gösterilerine Pendikliler yoğun ilgi gösterdi.

Pendik Sahilindeki Atatürk Anıtı’na çelenk koyulması ve ardından Gazipaşa, Hatboyu ve 19 Mayıs caddeleri boyunca gerçekleşen kortej yürüyüşüne Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Azerbaycan’den Yasama Belediye Başkanı Zakir Caferov, Pendik kaymakamı Osman Tunç, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, Uluslararası Dünya Festivaller Birliği(CIOFF) temsilcileri, konuk ülkeler Arjantin, Arnavutluk, Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, Kosova, Letonya, Makedonya ve Ukrayna ekipleri ve ilçedeki okulların öğrencileri katıldı.
pendik-cocuk-senligi
Başkan Şahin: “Bu Festival, çocuklarımıza verdiğimiz değeri gösteriyor.”
Kortej yürüyüşünün ardından Sahil etkinlik alanında kurulan sahnede coşku dolu gösteriler gerçekleşti. Törende konuşan Pendik belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, “11.sini düzenlediğimiz Uluslararası Çocuk Festivali’yle çocuklara verdiğimiz değeri bir kez daha ortaya koyuyoruz. Bu festivalde emeği geçen Uluslararası Dünya Festivaller Birliği(CIOFF)’ne ve buraya gelen kıymetli temsilcilerine, belediyemizin ilgili yönetici ve personellerine teşekkür ederim. Çocuk bayramı sebebiyle festivalimizi renklendiren tüm ülkelerin çocuklarına ve ülkemizin kıymetli çocuklarına da teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Caferov: “Evimizde gibi hissediyoruz “
Festivalin onur konuğu Azerbaycan Yasama Belediye Başkanı Zakir Caferov, Pendik’te kendisini misafir değil ev sahibi gibi hissettiğini belirterek, “Beni bu kıymetli çocuk festivaline davet eden dostum Başkan Şahin’e teşekkürü bir borç bilirim. Biz Azerbaycan olarak, Türkiye ile her zaman iki devlet bir milletiz. Yaşasın Türkiye, Yaşasın Azerbaycan” ifadeleriyle alanı dolduran kalabalık tarafından yoğun alkış aldı.
Pendik Kaymakamı Osman Tunç ise, dünyanın farklı ülkelerinden birer demet olarak Pendik’e gelen çocuklara hoş geldiniz mesajını iletti.
23 Nisan Açılış programı, mehteran ekibi ve katılımcı ülkelerin çocuk folklor ekiplerinin gösterilerine sahne oldu. Ülkelerin kendi kültürlerine dair gerçekleştirdikleri oyunlar, Pendikliler tarafından ilgiyle izlendi.

📆 21 Nisan 2016 Perşembe 10:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR