MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Flaş, Genel, Manşet, Osmanağa, Toplum » Kadıköy’lü Dadaşlardan Kur’an-ı Kerim tilaveti!
Kadıköy’lü Dadaşlardan Kur’an-ı Kerim tilaveti!


İstanbul Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre; 12 Mart etkinlikleri kapsamında bu sene konserli etkinlik değil, hatim duası ve Kur’an-ı Kerim tilaveti şeklinde gerçekleştirilecek.

Her yıl 12 Mart tarihinde Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşu sebebiyle yapılan etkinliklere, bu sene yaşanan terörle mücadele çalışmalarında hayatlarını vatan için feda eden şehitler ve yakınlarının hatırasına, farklı bir program planlanarak Kadıköy Osmanağa Camiinde Prof Dr Sayın Nihat Temel yönetiminde hatim duası ve Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirileceği belirtildi.

kadikoyde-hatim-kurani-kerim-tilaveti

 

İstanbul Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu olarak 04 Şubat 2016 tarihinde  yaptığımız toplantı sonucunda:

Ülkemizin içerisinde bulunduğu durumu göz önüne alarak, her yıl 12 Mart Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluş haftası kapsamında düzenlediğimiz geleneksel kurtuluş şenliklerimizi, her gün aldığımız şehit haberleri ve acılarını yüreğimizde hissettiğimiz şehit yakınlarının durumlarını göz önüne alarak, bu sene yapmama kararı almış bulunmaktayız.

Geleneksel olarak her sene Ramazan ayı içerisinde gerçekleştirmiş olduğumuz 1001 hatim duasını, Bu sene yine ramazan ayı içerisinde yapacak olup, ayrıca geçmişten bugüne tüm şehitlerimiz için, 20 Mart 2016 pazar günü Öğlen namazına müteakip Kadıköy Osmanağa Camiinde, Prof Dr Sayın Nihat Temel hocamızın önderliğinde hatim duası ve Kur’an-ı Kerim tilaveti olacaktır. Tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz.

 

Bu vesile ile Vatan ve Bayrak uğrunda kanını canını vererek şehitlik mertebesine ulaşan Askerlerimize ve Emniyet Mensuplarımıza Allahtan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı dileriz” şeklinde belirtildi.

📆 06 Mart 2016 Pazar 15:16   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR