MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Atatürk, Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Tgb Ankara saldırısını protesto etti
Tgb Ankara saldırısını protesto etti


TERÖRÜN KARŞISINDA MEHMETÇİĞİN YANINDAYIZ

17 Şubat’ta Ankara’da meydana gelen patlama ve hemen ardından Diyarbakır ile Şırnak’ta gerçekleşen terör saldırılarına karşı Türkiye ayağa kalktı. Türkiye Gençlik Birliği, bölücü teröre karşı yürütülen mücadelede ve Ankara’da gerçekleşen hain saldırıda şehit olan askerlerle yurttaşlarımız için İstanbul başta olmak üzere yurdun dört bir yanında alanlara çıktı. ‘Teröre Lanet Şehitlere Saygı’ sloganıyla düzenlenen yürüyüşlere binlerce yurttaş ellerinde Türk bayraklarıyla katıldı. Gençler, tüm meydanlardan ‘Ordumuzun yanındayız’ mesajı verdi.

terore-karsi-mehmetcigin-yanindayiz

İstanbul Şehitlerine Sahip Çıktı

İstanbul’da Kadıköy Moda İlköğretim Okulu önünde bir araya gelen binlerce yurttaş en önde ‘Mehmetçik Yenilmez, Vatan Bölünmez’ sloganıyla yürüdü.  Bahariye Caddesi üzerinden devam eden yürüyüşte sık sık ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Üslere El Konulsun, Amerika Defolsun’ sloganları atıldı. Yürüyüş kortejinin en önünde dev bir Türk bayrağı açıldı.

Yürüyüş güzergahındaki  binadan ‘Türk-Kürt Kardeştir, PKK Kalleştir’  yazılı pankart sallandıran TGBliler alkışlarla karşılandı. Yürüyüşe ADD, CKD, Eğitim-İş, TÜMÖD, 68lilier Birliği Vakfı, CHP ve Vatan Partisi de katıldı.

Kadıköy İskele’de basın açıklaması ile sonlanan yürüyüşte grup adına açıklamayı TGB İstanbul İl Başkanı İbrahim Okan Özkan yaptı. Özkan, PKK terörünün arkasındaki gücün onları her defasında özgürlük savaşçısı ilan eden Amerika olduğunu belirtti.

Açıklamanın tam metni ise şöyle;

‘‘Ankara’da, Türkiyemizin kalbinde daha 3 gün önce, 20’si rütbeli asker olmak üzere 28 vatandaşımızı teröre kurban verdik. Hemen sonrasında Diyarbakır ve Şırnak’ta yine PKK terör örgütünün gerçekleştirdiği saldırılarla 12 Mehmetçiğimizi toprağa verdik. Gün bir kez daha terörün merkezlerine karşı harekete geçme günüdür. Türk gençliği ve Türk milleti bölücü terörün arkasındaki kuvveti çok net bir şekilde görmektedir.

 PKK terörünün arkasındaki güç, onları her defasında özgürlük savaşçısı olarak niteleyen Amerika’dır. O güç YPG’ye 50 ton mühimmat vererek, teröre koşulsuz desteğini esirgemeyeceğini söylemiştir. İşte o güç Ankara’da Diyarbakır’da ve Şırnak’ta askerlerimizin ve vatandaşlarımızın katilidir.

 Türk ordusu bölücü terörün üzerine gittikçe Türkiye’de bombalar patlamaktadır. ABD’nin duyduğu rahatsızlık Türkiye’nin yeniden uyanışıdır. Türk askeri ve polisine ateş açan tüm silahlar bugün buram buram Amerika kokmaktadır. Suriye’de ve Irak’ta yenilen ABD emperyalizminin bölgemizde tutunmak adına yaptığı son hamlelerdir bunlar.

 Bu hayati mücadelede milletimiz ve Türk gençliği Mehmetçiğimizin sonuna kadar yanındadır. Sözde barış bekçiliği yapanlar ise emperyalizmin yanında saf tutmuş, PKK’nın başarılarına bel bağlamışlardır. Bizim bugün verdiğimiz mücadele Türk ve Kürdün beraber, kardeşçe yaşaması içindir; verdiğimiz mücadele millet olmak içindir.

 Türkiyemizin kalbine hançer saplayanlar, planlarını İncirlik Üssü’nden yapmaktadır. İncirlik Üssü üzerinden kalkan uçaklar bölge ülkelerine kan ve gözyaşı götürmektedir. Türkiye’nin derhal terör ihraç eden pozisyondan çıkıp bölge ülkeleriyle işbirliği içerisinde terörün her türlüsüne karşı mücadele vermesi gerekmektedir. 

 Bugün “yeni anayasa” adı altında Türkiye vatanının birliğini ve bütünlüğünü bölmeye kalkanlar, olmayacak duaya “amin” demektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk dört maddesini kaldırmaya çalışanlar PKK’yı gömüldüğü hendeklerden kurtarmaya çabalamış olur. Anayasa’nın ilk dört maddesine el uzatmaya çalışanlar meşruluklarını yitirirler. Zaten kurdukları anayasa komisyonları hüsrana uğramıştır. Türkiye’yi sözde üniter başkanlık sistemine hazırlamaya çalışanlar da avuçlarını yalayacaklardır. Türk milleti genciyle, yaşlısıyla vatan bütünlüğünü ve milletin birliğini savunarak başkanlık sevdalılarına gereken yanıtı verecektir. Başkanlık sistemi ve yeni anayasa, Türkiye’yi bölmeden asla ama asla gerçekleştirilemez.

 Şehitlerin kanlarıyla sulanmış vatanımızı bölmeye çalışanların heveslerini kursaklarında bırakacağız. Gün tüm Türk milleti olarak emperyalizme ve onun güdümündeki terörü bitirene dek mücadele etme günüdür. Gün, tek yürek olma günüdür. Gün, Mustafa Kemal olma günüdür. Yolumuz açık olsun!’’

 

Türkiye’nin Dört Bir Yanından Orduya Destek

Sakarya’da eylemlerin merkezi Çark Caddesi’ydi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan eylemde büyük bir Türk bayrağı açıldı. Sık sık ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’, ‘Mehmetçiğin Katili Amerika’, ‘Hepimiz Mehmediz PKKya yeteriz’ sloganları atıldı. Grup adına basın açıklaması yapan TGB Sakarya İl Başkanı Utku Güngör; ‘Bombalı saldırının faillerini biliyoruz. Terörün arkasındaki ABD’ye ve onun piyonu PKK’ya ülkemizi böldürmeyeceğiz. Ordumuzun yanındayız.’ dedi.

Eskişehir’de Adalar Migros önünde toplanan yurttaşlar ‘Emperyalizme karşı topyekun ayaktayız’ pankartı açtı. TGB Eskişehir İl Başkanı Dilek Çınar,  terörle mücadelede Türk ordusunun yanında olduklarını belirterek bu kararlılığın zafere dönüşeceğini ifade etti. Basın açıklamasının ardından yüzlerce vatandaş Ankara saldırısında hayatını kaybeden Muammer Kosacı’nın Reşadiye Camii’ndeki cenaze törenine katıldı.

Isparta’da çeşitli demokratik kitle örgütleri ve siyasi partilerin katılımıyla Kaymakkapı Meydanı’nda basın açıklaması düzenlendi. Yüzlerce yurttaş tek yürek oldu, terörü lanetledi.

Yalova’da Türkiye Gençlik Birliği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Eğitim-İş ve Vatan Partisi önderliğinde yurttaşlar Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde bir araya geldi. Ellerinde Türk bayraklarıyla onlarca vatansever saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı’nı okudu.

Antalya’da da Türkiye Emekli Subaylar Derneği ve Türkiye Gençlik Birliği ortak basın açıklaması düzenleyerek ‘Hepimiz Mehmetçiğiz’ dedi. Ordu 19 Eylül İlkokulu önünde bir araya gelen yurttaşlar da şehitlere sahip çıktı.

 

 

 

 

 

📆 22 Şubat 2016 Pazartesi 09:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR