MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Caddebostan, Eğitim, Etkinlikler, Flaş, Genel, Manşet, Toplum » UĞUR MUMCU KADIKÖY’DE ANILACAK
UĞUR MUMCU KADIKÖY’DE ANILACAK


“Vurulduk ey halkım unutma bizi”

Unutmadık, Unutturmayacağız…

Kadıköy Belediyesi, Ankara’da bombalı suikastte katledilen, gazeteci-yazar Uğur Mumcu’yu ölümünün 23. yılında düzenlenen etkinlikle anıyor.

24 Ocak 1993’de Ankara’da uğradığı bombalı saldırı sonucu yaşamını yitiren gazeteci ve yazar Uğur Mumcu, Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikle anılacak. Uğur Mumcu ve Demokrasi Şehitlerini Anma Haftası kapsamında düzenlenen etkinlik Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

CKM_UGUR_MUMCU_2016_300_EPOSTACumhuriyet Gazetesi Yazarı Erdal Atabek ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Mehmet Okyayuz’un konuşmacı olarak katılacağı Uğur Mumcu ve Tüm Demokrasi şehitlerini Anma Gecesi’nde Uğur Mumcu’nun 1975 yılında yazdığı ve İstanbul Devlet Operası Sanatçısı Süleyman Alnıtemiz tarafından bestelenen “Sesleniş” bir koreografi eşliğinde yorumlanacak. Gece, Kadıköy Oda Orkestrası ve Çocuk Korosu ile devam edecek.

Tarih: 24 Ocak Pazar

Saat: 20:00

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi (CKM)

📆 19 Ocak 2016 Salı 22:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR