MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Flaş, Genel, Manşet, Mekanlar, Toplum » Pendik’te, yeni yılda yeni parklar
Pendik’te, yeni yılda yeni parklar


pendik-parklaeiKentin dokusuna görsel anlamda değer katmasının yanında özellikle çocuklar için büyük öneme sahip parkların sayısı giderek artıyor. Belediye ekiplerinin yoğun çalışmalarıyla Pendik yeni yıla 10 yeni parkla girdi. Böylece mahallelere kazandırılan park sayısı  169’a ulaştı. 

Etüd Proje Müdürlüğü Yeşil Alan ve Tesisler Yapım ve Onarım İşleri Bölümü’nün yoğun çalışmasıyla 10 yeni park hizmete girdi. Her birimde oyun grupları,  fitness aletleri ve dinlenme-oturma gruplarının yer aldığı parkların  ikisinde  antrenman sahası da bulunuyor. Parklar planlanırken büyüklüğüne bağlı olarak fonksiyonları değişmekle birlikte; hepsinde çocuk genç yaşlı her kesime hitap edilmesine dikkat ediliyor.  Öte yandan  çalışmalar kapsamında 14 park revize edildi. Revize edilen parkların bir kısmı tamamen yenilendi, bir kısmında ise eski oyun grupları kaldırılarak yenileriyle değiştirildi.

Sitelere yapılanlarla birlikte park sayısında rekor

Tamamlananlarla birlikte  ilçede mahallelere yapılan park sayısı 169 oldu. 2011-2014 yılları  arasında Belediye tarafındansitelere inşa edilen 163 parkla birlikte rakam 331 gibi rekor bir sayıya ulaştı.

Altı yeni park daha geliyor

Tüm bunların yanı sıra yeni park yapımları da devam ediyor.  Yenişehir Şefika Sokak  ve Millet Caddesi Parkı, Yeşilbağlar Merih Caddesi Parkı, Kurtköy Lokman  Hekim Cami Yanı Parkı, Çamlık Skate Park ve Fevzi Çakmak Emsal Sokak Parklarının yapımı hızlı bir şekilde sürüyor. Bu parklardan Millet Caddesi ve Lokman Hekim Cami Parklarında antrenman sahası da bulunacak.  Yapımı süren parkların tamamlanmasıyla birlikte kentteki park sayısı 169’u bulacak. Etüd Proje Müdürlüğü Yeşil Alan ve Tesisler Yapım ve Onarım İşleri Bölümü   tarafınca 2016 yılında  yapılacak parklar  için  proje çalışmaları  da  devam ediyor.

Tamamlanan parklar

-Fevzi Çakmak Mahallesi Anibal Sokak Parkı

-Kavakpınar Mahallesi  Duyarlı Sokak Parkı

-Bahçelievler  Mahallesi Bakır Sokak Parkı

-Yeni Mahalle Ütopya Sokak Parkı

– Çamlık Mahallesi Akasyalı Sokak Parkı (Kosovalı Şehit Adem Yaşari Parkı)

– Harmandere Mahallesi Moda Sokak Parkı

– Kavakpınar Mahallesi Prenses Sokak Parkı

– Güzelyalı Mahallesi İstasyon Caddesi Parkı

– Yenişehir Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Parkı

– Emirli Köyü Parkı

📆 09 Ocak 2016 Cumartesi 23:03   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR