MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Atatürk, Eğitim, Genel, Manşet, Toplum » Ahmet Şimşek’te 30. yıl ders zili çaldı
Ahmet Şimşek’te 30. yıl ders zili çaldı


ahmet-simsek-egitimUzun yaz tatilinin ardından ders zili çaldı. Ahmet Şimşek Koleji’nde, velilerin de katılımıyla düzenlenen açılış töreninin ardından 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı başladı.

Okulun konferans salonunda düzenlenen yeni eğitim öğretim yılı açılış töreni, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Öğrencilerin salonda yerlerini alması, anasınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin sınıflara yerleştirilmesinin ardından başlayan etkinlikte günün önemini anlatan konuşmalar yapıldı, müzik öğretmenleri mini konser verdi.

“Sevgili öğrencilerimiz, bu eğitim yuvası sizindir.”

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı açılış töreninde konuşan ve kolejin kuruluşunun 30. Yılına vurgu yapan Ahmet Şimşek, “Bu yıl eğitim kurumumuzun 30. yılını da kutlamanın sevinç, gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni eğitim öğretim yılı ulusumuza, Türk Milli Eğitim camiasına ve hepimize hayırlı uğurlu olsun. Bu yıl aramıza yeni katılan öğrencilerimizle ve velilerimizle, geçen yıllarda bizimle olan öğrencilerimiz ve velilerimizin bir araya gelerek aynı amaç ve ideal uğrunda birleşmeleri bizlere ayrı bir mutluluk vermektedir. Kolejimizde çağın gerektirdiği en son imkanları kullanarak yeni, modern, kolay eğitim sistemini uygulayarak öğrencilerimizin mükemmel yetişmesi için çabaladık.

Biz bu yuvada kardeşçe, birlik ve beraberlik içinde, sevgi, şefkat ve saygı yumağı oluşturarak çocuklarımızın en üst seviyede yetişmesi için çalışıyoruz. Sevgili öğrencilerimiz, bu kutsal eğitim yuvasında ailelerinizin, ulusumuzun övüneceği değerli birer insan olarak yetişmenizi ve bu memlekete hayırlı evlatlar olarak büyümenizi istiyoruz. Hepinizin göğsümüzü kabartacağınıza inanıyoruz. Bu gün, 30 yıllık tecrübe ve birikimimizle dünya standartlarında eğitime kavuşmak için yeniden yapılanarak ve programlanarak huzurunuza çıktık. Biz sizleri faziletli, ahlaklı, dürüst, insan haklarına saygılı insanlar olarak yetiştirmek istiyoruz. Vatanın ve milletin size ihtiyacı var.

Çünkü siz yurdumuzu, Türklüğü dünyaya tanıtacaksınız. Sizlere güveniyoruz. Atatürk de sizlere çok güvenmişti ve ‘Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek, yaşatacak sizlersiniz.’ demişti. Ayrıca enerjiniz için de yol göstererek, ‘Muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur.’ demişti. Onun için yolunuz Atatürk’ün yolu olmalıdır. O’nun aydınlattığı yoldan gidebilirsiniz. Son zamanlarda Atatürk ilkelerinden biraz sapınca ne hallere geliyoruz, görüyorsunuz. Sevgili öğrencilerimiz, bu eğitim yuvası sizindir. Spor ve eğitim komplekslerimiz, etkinlik kulüplerimiz, etütlerimiz, üniversiteye hazırlık kurslarımız sizler içindir. Bunlardan yararlanmayı ihmal etmeyiniz. Memleketinize, ailenize hayırlı insanlar olarak yetişiniz. Hepinizi kutluyor, başarılar ve sağlıklar diliyorum.”dedi.

“Ahmet Şimşek ailesi olarak hepinizi çok özledik.”

Ahmet Şimşek Koleji Genel Eğitim-Öğretim Yöneticisi Yasemin Kumral Şimşek de açılış töreni sırasında kısa bir konuşma yaparak, “Ahmet Şimşek ailesi olarak hepinizi çok özledik. Bütün yaz sizler yokken bu okul adeta ağlıyordu. Sizlerle buluşmak çok güzel, hoş geldiniz. Hepinize sağlıklı, mutlu, başarılarla dolu bir eğitim öğretim yılı diliyor, öğretmen ve idarecilerimize sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi ve konuşmasını “Unutma” isimli şiirle noktaladı.

“Gözümüz sizlerden başka bir şey görmüyor.”

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Müdürü Bora Esin de yaptığı konuşmada, “Ahmet Şimşek Gençliği, sevgili öğrenciler. Bu yıl siz sevgili gençlere çok daha mükemmel ve üstün bir eğitim öğretim alanı oluşturmak için bir buçuk aydır hazırlık yapıyoruz. Sizlere olan inancımız sayesinde, çok büyük bir heyecanla motive olduk. Ne mutlu bizlere ki siz geldiniz. Gözümüz sizlerden başka bir şey görmüyor. Hoş geldiniz. 2015-16 eğitim öğretim yılı tüm Türk milletine ve Türk gençliğine hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

“Yurtta sulh, dünyada sulh.”

Ahmet Şimşek İlkokul-Ortaokul Müdürü Hasan Delikenli ise yaptığı konuşmada şunları söyledi, “Yeni eğitim öğretim dönemimiz hayırlı ve uğurlu olsun, başarı, sağlık, mutluluk ve barış getirsin. Atamızın dediği gibi; ‘Yurtta sulh, dünyada sulh.’ Sevgilerimle.”

📆 29 Eylül 2015 Salı 13:10   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR