MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Büyükşehir, Genel, Manşet, Politika, Toplum » Taşyürek, “Sağ’a yapılan saldırı İBB meclisine yapılmıştır”

Taşyürek, “Sağ’a yapılan saldırı İBB meclisine yapılmıştır”İBB AK Parti Gurup Başkan Vekili Ebubekir Taşyürek, “Bu saldırıyı, bu alçak saldırıyı sadece Hüseyin Sağ’ın şahsına değil, bütün meclis üyelerine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisine yapılmış bir saldırı olarak kabul ediyoruz.”tasyurek-sag-a-yapilan-saldiri-ibb-meclisine-yapilmistir-1

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis görüşmeleri Pazartesi günü itibariyle başlamış bulunmaktadır. Önemli konuların görüşüldüğü İBB Meclisinde AK Parti ve CHP’li meclis üyelerinin tamamı geçen hafta hunharca bir saldırıya uğrayan Hüseyin Sağ için tek düşünce altında birleşerek yapılan bu vahim durumu şiddetle kınadılar.

Bu konuyla ilgili söz alan İBB AK Parti Gurup Başkan Vekili Ebubekir Taşyürek, “Hüseyin Sağ arkadaşımızın, kardeşimizin yaptığı konuşma ve yaşadığı menfur saldırıyla ilgili kısaca düşüncelerimi paylaşmak üzere söz almış bulunmaktayım.

Değerli arkadaşlar, bildiğiniz gibi Hüseyin Sağ arkadaşımız alçak bir saldırıya muhatap oldu. Öncelikle kendisinin de ifade ettiği gibi bu saldırıyı, bu alçak saldırıyı sadece onun şahsına değil, bütün meclis üyelerine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisine yapılmış bir saldırı olarak kabul ediyoruz. Asla ve asla tasvip etmememiz ve sessiz kalmamamız gerekir. O yüzden, ben şahsım ve bütün AK Parti’li arkadaşlarım adına yapılan bu saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyorum. Kaba kuvvetin bir zavallılık, bir acizlik olduğunu bir kez daha bu vesileyle hatırlatmak istiyorum.

Yine, değerli arkadaşımıza şahsım ve arkadaşlarım adına geçmiş olsun diyorum. Ailesine geçmiş olsun diyorum. Umarım ki, böyle alçakça saldırılar, menfur saldırılar bir daha yaşanmaz. Bu menfur saldırılardan, bu alçak saldırılarla kimsenin gelebileceği bir yer yoktur.

Ben inanıyorum ki, Hüseyin Sağ beyefendi bugüne kadar olduğu gibi mücadelesine bundan sonra da devam edecektir. Sadece bu saldırı, tarihe yapılmış bir alçaklığın izi olarak kalacaktır. Bu tür saldırılar asla kimseyi yolundan, yönteminden vazgeçiremez diye düşünüyorum.

Her zaman bu tür olaylarda İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin bir bütün halinde karşı duracağımızı da ifade etmek isterim.

Yine bu vesileyle söz almışken sayın eski bakanlarımızdan Onur Kumbaracıbaşı beyefendinin de annesi geçtiğimiz günlerde vefat etti. Bu vesileyle ben sayın bakana da başsağlığı diliyorum. Merhum annemize de Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

📆 14 Temmuz 2015 Salı 12:20   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR