MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Toplum » Binlerce Ümraniyeli Aynı Sofrada İftar Açtı
Binlerce Ümraniyeli Aynı Sofrada İftar Açtı


Ümraniye Belediyesi, geleneksel hale gelen mahalle iftarları kapsamında ilk iftar sofrası Namık Kemal ve Esenevler Mahalle sakinleri için kuruldu. 3 bin Ümraniyelinin bir araya geldiği iftar programında konuşan Başkan Hasan Can, “Ramazan ayını en iyi şekilde değerlendirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Ümraniye Belediyesi, her ramazan ayında olduğu gibi bu ramazanda da Ümraniyelileri mahalle iftarlarında bir araya getiriyor. Ümraniye’nin 10 ayrı noktasında kurulması planlanan iftar sofralarının ilki Namık Kemal ve Esenevler mahallelerinde kuruldu. Esenevler Mahallesi Yunus Emre Caddesi’nde verilen iftar yemeğine Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra 24. Dönem İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Altuğ Karataş, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Tosun, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Mahalle Başkanları, STK Temsilcileri, muhtarlar ve binlerce vatandaş katıldı.

İftar yemeği öncesi söz alan AK Parti Esenevler Mahalle Başkanı Lokman Çiftçi, “ Böylesine mübarek bir ayda ve güzel bir akşamda hep beraber olmanın sevincini yaşıyoruz. Kardeşlik sofralarının kurulmasına vesile olan başta Belediye Başkanı Hasan Can olmak üzere ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Ümraniye Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği sokak iftarlarına katılan tüm mahalle sakinlerine teşekkür eden AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu, “ Ümraniye Nikâh Sarayı’nda düzenlediği dernek iftarları ile hemşehrileri buluşturan, sokak iftarlarıyla binlerce vatandaşı aynı sofrada bir araya getiren ve Ümraniye Meydanı’nda ramazanın ruhuna uygun birçok programı tertip eden Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN HASAN CAN; “ÜMRANİYELİLERE HUZUR VE MUTLULUK İÇİNDE BİR RAMAZAN YAŞATMAYI AMAÇLIYORUZ”

Namık Kemal ve Esenevler Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeği öncesinde bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, belediye olarak düzenledikleri etkinliklerle Ramazan ayını en iyi şekilde değerlendirmeyi amaçladıklarını söyledi. Başkan Hasan Can, “Ramazan ayı boyunca bu yıl da vatandaşlarımızla Ümraniye’nin 6 ayrı noktasında iftar sofralarında buluşacağız. Dağıtacağımız erzak ve yardımlarla Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yüzünü güldürmeye çalışacağız. İftar yemeklerimizi, belediyemize ait Eski Hizmet Binası Yemekhanesi ile ilçemizin çeşitli noktalarında yer alan düğün salonlarında veriyoruz. Yine düzenlediğimiz Ramazan etkinlikleri ile gelenekselleşen Ramazan kutlamalarını da sürdürüyoruz. Bu yıl da Ümraniyelilere huzur ve mutluluk içinde bir Ramazan yaşatmayı amaçlıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.
Kardeşliğin, paylaşmanın, birlik ve beraberliğin yansıdığı mahalle sofralarının bir sonraki adresi, Hekimbaşı ve İnkilap Mahallesi Sahra-yı Kebir Cami yanı olacak.

İftar programının ardından Başkan Hasan Can’ın yanı sıra 24. Dönem İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Altuğ Karataş, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu ve tüm protokol Ümraniye Meydanı’nda bulunan dernek stantlarını ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti.

📆 24 Haziran 2015 Çarşamba 11:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR